KORDIALNE

Pełna wersja: Koronawirus- lista zachorowań uaktualniana na bieżąco
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
https://forsal.pl/artykuly/1460364,koron...-mapa.htmlPrzypadek Pani z Łodzi będzie potwierdzony dopiero w sobotę, nie ma wiec co panikować.


[*]Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce został potwierdzony u pacjenta przebywającego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Biegańskiego w Łodzi. U kobiety pierwszy test na obecność koronawirusa był pozytywny. Wykonano drugie badanie - wyniki mają być znane w sobotę. Te doniesienia dementuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, publikując wpis, że nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.
► Podejrzenie koronawirusa w Bielsku-Białej. Do tamtejszego szpitala trafiła kobieta, która niedawno przyleciała z Włoch. Kobieta po powrocie z Rzymu dostała gorączki i źle się czuła. Wcześniej prowadziła lekcje w szkole. ► Do szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu trafiło 3-letnie dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Kilka dni temu wraz z rodzicami przebywało ono we Włoszech. ► W sumie w Polsce z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 47 osób.
NFZ uruchomiło infolinię dotyczącą koronawirusa. Nr 800 190 590.
[*]Włochy. Ognisko koronawirusa we Włoszech. W środę liczba osób we Włoszech zarażonych koronawirusem wzrosła do 650 - informują włoskie media, powołując się na doniesienia służb medycznych. Zmarło 17 osób. 19 osób w stanie ciężkim. 45 osób wyzdrowiało.
[*]Dania. Jedno zachorowanie u mężczyzny, który spędzał urlop na nartach we Włoszech.
[*]Estonia. Potwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem.
[*]Grecja. Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa (SARS-CoV 2). Zarażona to 38-letnia kobieta z Salonik.
[*]Niemcy. 2 zachorowania. Jeden z mężczyzn w stanie krytycznym. Niemcy ogłaszają "początkowe stadium epidemii". - Nie jest możliwe śledzenie łańcucha infekcji - mówi minister zdrowia Jens Spahn.
[*]Chorwacja. 1 zachorowanie - pacjent był we Włoszech.
Szwajcaria. Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że jest pierwszy potwierdzony przypadek osoby zarażonej koronawirusem.
[*]Hiszpania. Dwa zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Katalonii (Barcelona). To kobieta, która wróciła z północnych Włoch oraz Madrycie - również osoba powróciła z Włoch. Hiszpańskie media informują, że setki turystów z hotelu Costa Adeje na Teneryfie zostało poddanych kontroli po tym, jak zidentyfikowano tam przypadek Covid-19.
[*]Austria. W austriackim Tyrolu dwa zakażenia koronawirusem.
[*]Macedonia Północna. W tym kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - zakażona jest osoba, która wróciła z Włoch.
[*]USA. W Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech potwierdzono odpowiednio jeden oraz dwa zachorowania koronawirusem u osób, które nie miały kontaktu z osobami zarażonymi. W USA liczba zarażonych wynosi 14 osób.


Tu można cały czas sprawdzać listę:
https://expressbydgoski.pl/koronawirus-w...1-14740148
- Koronawirus jest przenoszony przez ludzi i zwierzęta;
- Przenosi się z człowieka na człowieka w chwili kontaktu z wydzielinami zarażonej osoby;
- Wirus jest przenoszony także na skórze rąk, przedostaje się do dróg oddechowych podczas dotykania ust, nosa i oczu, przez kontakt bezpośredni (np. ręce, którymi chory często dotyka nosa i ust), możliwe także zakażenie przez kontakt ze skażonymi przedmiotami;
- Według wstępnych badań wirus pierwotnie został przeniesiony z węży na ludzi, ale doradca medyczny chińskiego rządu - Zhong Nanshan - zidentyfikował go również u borsuków i szczurów.
Mam nadzieje ze niedlugo skończy się ten cały Koronawirus.
Na terenie Wietnamu wykryto 16 przypadków zachorowań na koronawirusa, ale tamtejsza służba zdrowia już może pochwalić się dużym sukcesem. Świadczy o tym komunikat przekazany we wtorek przez ministerstwo i dotyczący statystyk wszystkich pacjentów.

Jak podaje agencja Reutera, wszystkie osoby przebywające na terenie Wietnamu, a u których wykryto koronawirusa, zostały już wyleczone. Statystyki dotyczą 16 pacjentów, a ostatni znany przypadek zachorowania odnotowano u 50-latka zarażonego przez córkę, która przyjechała z chińskiego Wuhan. Mężczyzna czuje się już dobrze i powraca do pełni sił. Ministerstwo zdrowia przekazało ponadto, że od 13 lutego nie wykryto nowego przypadku zarażenia koronawirusem. Przypomnijmy, pierwsze przypadki koronawirusa wykryto na terenie Wietnamu 23 stycznia u dwóch obywateli Chin.
Wszędzie piszą że jutro mają władze ogłosić że i w Polsce jest Koronawirus.
No jak się wykluje to ogłoszą. Na pewno, w końcu ludzie się przemieszczają.
Koronawirus to zwykła grypa a śmiertelne przypadki, to ludzie w podeszłym wieku, tak poinformowała kobieta z Włoch.
Śmiertelność jest chyba większą niż przy innych grypach.
Nie sądzę, bo starsi ludzie przeważnie chorują na grypę i potem już nie dają rady z tego się podźwignąć.
W Kołobrzegu szkołę zamknięto.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10