Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W Rzymie znaleziono najstarsze portrety czterech apostołów
Raczej Jezus wyglkadal jak jemu wspolczesni pobratymcy mial ciemna cere,czarne lub brazowe oczy ,ciemne wlosy (nie wiem czy noszono pejsy )
Cytuj
W Biblii nie ma opisu wyglądu Jezusa, mozna sie domyślać, że zrobiono to celowo. Dlaczego nie opisano jego wyglądu? Jesli przyjmiemy chrzescijańkie rozumienie to dlatego, że Jezus jest Słowem, a słowo nie ma przecież wyglądu. Po drugie mozna przyjąć, że wygląd Jezusa mógł przysłonić majestat Ojca.
Spory czy Jezus miał krótkie czy długie włosy, myśle są bezsensowne.

Zupełnie inną kwestią są ludzkie wyobrażenia i nie ma tu racji Hogan, za te wyobrażenia odpowiada kosciół katolicki, no tak juz my ludzie mamy, że sobie tak wyobrażamy według siebie. Kosciół sie temu nie sprzeciwiał, bo nie było to wbrew jego doktrynie nauczania.
Cytuj
Najsłynniejszy wizerunek Matki Jezusa i Jezusa, który jest w Częstochowie przedstawia właśnie ich jako osoby o bardzo ciemnej karnacji.
Inna sprawa, że współcześni Żydzi z Izraela wyglądają na pewno inaczej nizci co mieszkali wówczas w Palestynie za Jezusa. Współcześni Żydzi mają dużo genów Europejskich.
Cytuj
(22-06-2015, 11:53)Filip napisał(a): Zupełnie inną kwestią są ludzkie wyobrażenia i nie ma tu racji Hogan, za te wyobrażenia odpowiada kosciół katolicki, no tak juz my ludzie mamy, że sobie tak wyobrażamy według siebie. Kosciół sie temu nie sprzeciwiał, bo nie było to wbrew jego doktrynie nauczania.

W czym nie mam racji? W wyobrażeniach ludzi? Wyobrażenia nie mają tu nic do rzeczy, bo warto wpierw zapoznać się kim byli owi malarze a wtedy będziecesz wiedział dlaczego w danym odkryciu Jezus miał krótkie włosy. Nie miało to z pewnością nic wspólnego z Żydami(naród odrzucony przez Boga), jak też nic wspólnego z KRK, bo Ich to nie interesowało.
Cytuj
(21-03-2015, 11:50)hogan napisał(a): Warto zwrócić na jedną rzecz uwagę, Apostołowie na danych portretach nie mają długich włosów tak jak to przedstawia religia KRK.
Jezus także nie miał długich włosów, skąd wziął się ten mit? Otóż długie włosy u Jezusa czy też Apostołów, rozpowszechnił kościół Rzymsko- Katolicki na podstawie tego, że dawniej ludzie byli utożsamiani z ludźmi z odkryć archeologicznych, czyli z jaskiniowcami.


Jezus potępiał to aby mężczyzna upodabniał się do kobiety i nauczał aby dbać o swoją higienę a higieną jest między innymi dbanie o włosy.


[Obrazek: z8049217Q,Najstarsze-na-swiecie-portrety...Pawla-.jpg]
Najstarsze na świecie portrety apostołów Piotra, Pawła, Andrzeja i Jana znaleźli archeolodzy w rzymskich katakumbach świętej Tekli. Wyniki swych prac przedstawili na konferencji prasowej w Watykanie.

Według kierującego pracami archeologicznymi w pobliżu bazyliki świętego Pawła za Murami Fabrizio Viscontiego wizerunki świętych apostołów pochodzą z IV wieku.

Podczas prac odkrywkowych, rozpoczętych w 2008 roku, naukowcy odnaleźli przed rokiem najstarszy wizerunek świętego Pawła. Obecnie poinformowali również o odnalezieniu portretów trzech innych apostołów.

Wszystkie znajdują się na suficie cubiculum ponad grobowcem szlachetnie urodzonej kobiety z późnego okresu Cesarstwa Rzymskiego. Sufit ozdobiono wyłącznie freskami nawiązującymi do tematów biblijnych.

"Odkrycie jest dowodem pojawienia się i szerzenia kultu apostołów u początków chrześcijaństwa" - podkreśliła Barbara Mazzei, odpowiedzialna za restaurację cubiculum.

Cenne znalezisko i cała struktura katakumb znajdują się pod kamienicą zbudowaną w połowie ubiegłego wieku.

gazeta.pl

Nie sądzę że są to portrety apostołów. Dlaczego ?  Bóg zadbał żeby nie zachował się portret Jezusa Chrystusa i jego uczniów. Dlaczego ?  Ponieważ ludzie mają słabość do kultu bałwochwalczego, który polega na czczeniu stworzenia zamiast niewidzialnego Stwórcy.
Cytuj
Tylko, że apostołowie to nie bóg a więc dlaczego mieliby nie zostawić swoich podobizn?
CytujPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na dnie Bałtyku znaleziono najstarszy szampan świata hogan 2 251 21-03-2015, 11:57
Ostatni post: hogan
  Woreczek z marihuaną znaleziono przy mumii sprzed 2700 lat hogan 0 210 21-03-2015, 11:40
Ostatni post: hoganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości