Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaja na miękko
Jest taki minutnik ale to też nie zawsze się sprawdza, bo dużo zależy od jajek. Skąd pochodzą, jaką
mają grubość skorupki i czy białko, wygląda jak białko, czy tylko jak woda.
Tak. Są też garnki z takim wskaźnikiem na dnie. Wskaźnik ten w odpowiednim momencie zmienia kolor.
Ale pewnie to tak samo skuteczne jak i minutnik.
Smaczny  temat   <gxvk12>     uwielbiam jajka na miękko i  prawie co dzień  rano  jem . 

Gotuję  w sposób  taki , że  do gotującej wody wrzucam dwa  jajeczka i  ok 2 minut  gotuje , zawsze  wychodzą dobre .
To taki dziwny temat,bo jak się ugotuje trzyminutowe i wtroi pierwsze okaszając masłem trzeba się spieszyć,żeby kolejne nie stwardniały.Zalewanie zimną wodą nic nie daje.
Ten pośpiech likwiduje całą frajdę.
(12-02-2018, 0:49)hogan napisał(a): Wąsatko, to dlaczego zupa solona szybciej się gotuje? wsydzamsie

Coś mi się pomerdało. 
Jak dawno nie jadłam idealnego jajka na miękko. Do tego pajda świeżego chleba z masłem i solą. Trzy tygodnie bez domowego chleba. Chociaż drożdżowy muszę zrobić.
Robociku, nawet jak od razu zalejesz zimną wodą?
Tylko może jedno w tym jest problemem. Może woda pozostaje jeszcze letnia?
Ja odkręcam bieżącą wodę i leję aż do chwili gdy wszystkie będą zimne.
Wtedy, jeśli udały się na miękko, to już wszystkie takie zostają.

Jak miałam ostatnio ugotowane jajka do swojej diety i była u mnie znajoma i ją poczęstowałam, to mówiła, że też już
dawno nie jadła tak idealnie ugotowanych jajek... a mi po prostu, raz na sto razy, udało się icon_e_biggrin
Iza, letnia woda nie utwardzi jajka.
Polewa się zimną wodą po to, żeby jak najszybciej schłodzić jaka poniżej temperatury ścinania się żółtka.
Magma wulkaniczna ma temperaturę letniej wody a ludzie w niej gotują jajka. icon_e_smile

Wrzuć kiedy do letniej wody jajko i zostaw na jakie pół godziny, to zobaczysz, że też je zetnie.
Nie wiem co nazywasz letnią wodą.
Jak kura siedzi w gnieździe przez pół dnia na jajkach, to temperatura jest tam ponad 30 stopni. Takie jajka są mocno ciepłe. Mimo to jajka nadal mamy surowe, a nie na twardo.icon_e_smile
Taką letnią, co z wrzącego jest zalewana zimną icon_e_biggrin

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości