Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzależnienie od telefonu
To mnie wkurza.
Na przykład ta pani daje wykład, ale widać że jest uzależniona od telefonu. Nawet kręcąc film nie może przestać gapić się na telefon co minutę. :icon_e_smile

No jak mówi o telefonie, to nie będzie przecież, patrzyła
się na telewizor czy w okno icon_e_biggrin

Nie mam problemu z używaniem telefonu.
W domu mam cały czas wyciszony i oddzwaniam
jak zobaczę, że ktoś dzwonił.
Praktycznie, mam tak, jakbym wcale telefonu nie miała.
Tylko teraz używam do pisania w necie, bo
nie mam kompa icon_e_smile
Ja tam korzystam z telefonu. Głównie dzwonię ale z kilku aplikacji także korzystam np. yanosik, internet, aparat fotograficzny czy translator. Czy to uzależnienie? Nie wiem. Mam możliwość to korzystam jak z każdego innego narzędzia.
Równie dobrze można powiedzieć że większość ludzi jest uzależniona od sztućców bo nie jedzą rękami.
Tutaj nie mam problemu z telefonem. Dobra jest rzecz korzystania z internetu lub gierka w rozbijanie kryształków jak się czeka gdzieś w dużych kolejkach np. fryzjer itp. icon_e_biggrin
W sumie u nas tez jest to problem zwłaszcza wśród młodzieży, ale w Japonii to wszyscy tylko gapią się w telefony i zazwyczaj z tego co widziałem grają w jakieś gry. Szczególnie widać to w metrze albo w pociągu.
Technologia dopiero się rozwija. Japończycy już produkują jakieś elastyczne TV i telefony. Czas pokaże co będzie dalej - świat wirtualny zawładnie na bogato.
Ja to bym mogła się od telefonu uzależnić, czemu nie, ciekawe jak to jest?
Tylko telefonu to ni mom, bo ten co mom do niczego łon.
ubawa 

Nima bo zima? icon_e_biggrin
(01-05-2018, 16:32)hogan napisał(a): ubawa 

Nima bo zima? icon_e_biggrin

Wiesna  icon_e_biggrin
Moim zdaniem uzależnienie od telefonu nie jest takie złe, jeśli człowiek potrafi zrobić sobie przerwę od niego. Oczywiście nie pochwalam kogoś, kto podczas rozmowy używa telefonu. Ale prawda jest taka, że teraz w telefonach jest wszystko, mapa, kontakty, poczta, aparat, kamera, wiadomości, zegarek. Mając telefon możemy zrobić prawie wszystko. Osobiście nie jestem uzależniona, chociaż muszę mieć go przy sobie oraz często z niego korzystam. Jednak nie wyobrażam sobie siedzenia w telefonie podczas spotkania ze znajomymi icon_e_wink

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 62 gości