Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Japonia
Raczej nie będę się szczepił. Ale jeszcze to przemyślę.
To nie wpuszczą do samolotu icon_e_smile
Szczepienia są obowiązkowe.
Do Japonii nie są.
Z tego co wiem, to nie ma obowiązkowych tylko od maja do października a Ty kiedy lecisz? W marcu, kwietniu?

No i tam szybko tężec można załapać, nawet tylko chodząc po ziemi. Wystarczy piach na butach zakażony, bo ogolnie
ziemia jest tam mocno skażona.
Wee zalecane to są, ale nie obowiązkowe, spójrz na stronę MSZ.
Ja nie będę chodził po dżungli nago i walczył z malpami tylko chodził po miastach i zwiedzal, z tego co czytałem do szczepienie się to przesada w tym wypadku, ale poszukam jeszcze info. Mimo to szkoda mi kasy na jakieś szczepionki, Japonia to wysoko rozwiniętych kraj a nie Indie.
Tu masz stronę z medycyny tropikalnej i piszą o tym, co ja pisałam wcześniej, czyli o tężcu(nawet na chodnikach i ulicach
można załapać i o zalecanych szczepieniach: http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/ja...zczepienia
Ja   z rodziną  nie musieliśmy sie szczepić , tylko na lotnisku  w Qatar  trzeba było wypełnić  żółte  kartki  , czy  nie mam zakaznych  chorób i dopiero  przeszło  sie przez bramki kontroli  ...  no i oczywiście paszporty  . 

Tak samo było gdy wybieraliśmy sie do Hiszpanii .
W sumie obowiązkowe szczepienia rzdko gdzie są, i raczej tu chodzi o bezpieczeńtwo własne. Myślę że szczepienie akurat do Japonii to przesada, tam jest wysoki poziom higieny. Już prędzej w Europie mam szanse zachorować, nawet na tężec.
(16-02-2018, 17:38)bonaparte napisał(a): W sumie obowiązkowe szczepienia rzdko gdzie są, i raczej tu chodzi o bezpieczeńtwo własne. Myślę że szczepienie akurat do Japonii to przesada, tam jest wysoki poziom higieny. Już prędzej w Europie mam szanse zachorować, nawet na tężec.

Szczepienia sa obowiązkowe gdy  chcemy wybrać się  do Afryki  i to do  dżungli  ,  wiem bo moja córka  musiała  przejść  szczepienia  ,wybierała się w podróż  do Afryki  do najwiekszej dziczy ...  ( bo jeszcze jej tam nie było )

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości