Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
USA- 22 ofiary śmiertelne
[Obrazek: zima_twitter.jpg]

Na wschodnim wybrzeżu USA nastały siarczyste mrozy; w piątek temperatura spadła do -29 stopni Celsjusza, ale przy silnym wietrze temperatura odczuwalna była bliska -67 stopni C – podała telewizja BBC. Sto milionów Amerykanów, czyli blisko jedna trzecia mieszkańców Stanów Zjednoczonych, zmaga się z arktycznymi mrozami.

W rejonie szczytu Góry Waszyngtona, najwyższego wzniesienia w tej części Stanów Zjednoczonych, lodowaty wiatr wiał z prędkością do 150 kilometrów na godzinę, a temperatura odczuwalna wynosiła blisko -70 stopni Celsjusza! Zdaniem amerykańskich mediów, było to w sobotę jedno z najzimniejszych miejsc na świecie.
"Arktyczne temperatury wciąż powodują awarie sprzętu i opóźnienia" - stwierdza komunikat opublikowany przez Port Authority of New York and New Jersey, które zarządza lotniskiem.
Media podały, że z powodu mrozów zmarły już 22 osoby. Wciąż panuje chaos na lotniskach.

Twitter
Strasznie tam jest,moja kolezanka mieszka w tych okolicach -masakra jakas..
Kurcze od tygodnia nie mam z nia kontaktu na FB:(
Mam nadzieje ,ze u niej oki :(
Z dwoma znajomymi też nie mam kontaktu ale ponoć tam całe linienie nawalają a więc może nie być dostawy prądu czy sieci.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości