Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz hodowli zwierząt futerkowych
Co o tym myślicie?

Mój dziadek hodował nutrie. Jakoś mi ich nie było szkoda, takie małe skurczybyki wredne. 

Według mnie skoro można hodować zwierzęta na mięso to dlaczego nie na futra? 

PiS miałbyc prawicowy a teraz wprowadza jakieś lewicowe wymysly.
(04-02-2018, 12:09)bonaparte napisał(a): Co o tym myślicie?

Mój dziadek hodował nutrie. Jakoś mi ich nie było szkoda, takie małe skurczybyki wredne. 

Według mnie skoro  można hodować zwierzęta na mięso to dlaczego nie na futra? 

PiS miałbyc prawicowy a teraz wprowadza jakieś lewicowe wymysly.

Jestem za ustawą. Nie lubię mordowania zwierząt.
Niektóre hodowle są tylko męczarnią, a futra? Ekologiczne można nosić.
Zwierzę można zabić dla pożywienia a dla noszenia go na swoim karku, to ostre przegięcie.
Można owszem, wykorzystać skóry zwierząt, które same z siebie umrą śmiercią naturalną ale
nie widzę potrzeby mordowania zwierząt w tym celu i też jestem ZA!
W czasach,kiedy jeszcze tkactwo było w powijakach,albo wcale go nie było,trzeba było sobie jakoś radzić z zimnem.
Może to już lekka presada:
[Obrazek: xipe-totec-the-flayed-lord-dressed-in-th...DE33P9.jpg]
Xipe Totec.Kapłani tego azteckiego bożka przywdziewali świeżo obdarte ludzkie skóry.
Wtedy to nikogo nie szokowało.
Ale nutrii próbujących przegryźć druty klatki trochę było mi szkoda.To był ich sens życia.
Jestem  za ustawą   ,  bo  w końcu  ktoś pomyślał   o  męczarni  zwierząt  ,  a   ustawa  nie jest  lewicowa  bo  lewica nic nie robiła w tej kwestii ...   

A  paniusie  w  futerkach  niech  kupują  sztuczne  gwizdze
Nie mam zdania w tej kwestii.
Jeżeli zabijanie dokonywane jest w sposób humanitarny, to tak zabija się, a przynajmniej powinno, również zwierzęta w celach spożywczych. Nie sądzę też żeby wykorzystywane były tylko skórki zwierząt a reszta, czyli mięso i kości wyrzucane. Była by to spora niegospodarność. Podejrzewam, że mięso jest sprzedawane innym firmom, które je wykorzystają do swojej produkcji.
Co do samych futer, to wystarczy uruchomić kreatorów mody, którzy ogłoszą, że takowe są niemodne a ich noszenie wręcz niestosowne.
Spadek popytu pociągnie za sobą zanik produkcji.icon_e_smile
(07-02-2018, 7:57)jozekkg napisał(a): Co do samych futer, to wystarczy uruchomić kreatorów mody, którzy ogłoszą, że takowe są niemodne a ich noszenie wręcz niestosowne.
Spadek popytu pociągnie za sobą zanik produkcji.icon_e_smile

Była a nawet jest taka akcja trwająca już od kilku lat ale nie przyniosła efektu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości