Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atencja zasłużona, a może na wyrost?
O tym, że Puławski i Kościuszko walczyli o wolność Stanów Zjednoczonych wie każdy.
Lubimy Amerykanów, a lokatorzy Białego Domu mają duży wpływ na losy naszego kraju. Prezydent Woodrow Wilson,
uczynił sprawę odzyskania niepodległości Polski po I wojnie światowej jako priorytet amerykańskiej polityki międzynarodowej.
Franklin Delano Roosevelt, tu trochę gorzej, gdyż z Jałtą się kojarzy.
Największym orędownikiem Polski był Ronald Reagan. To jemu zawdzięczamy min. wsparcie finansowe i polityczne "Solidarności",
dzięki jego naciskom na Breżniewa, a właściwie groźby zastosowania odwetu w razie wkroczenia do Polski.
Prezydent Clinton wspierał nasze starania o wejście do NATO, a George W. Bush wsparł projekt tarczy antyrakietowej.

Atencja zasłużona, a może na wyrost?
Tylko dla kogo ma być ten szacunek? Dla Busha czy dla Kościuszki na przykład? icon_e_smile
Czy może im wszystkim należy się szacunek?

Jeśli to drugie, to żaden Prezydent USA, nie znajdzie u mnie szacunku, dopóki wiz nie zniosą.
(11-02-2018, 14:55)hogan napisał(a): Tylko dla kogo ma być ten szacunek? Dla Busha czy dla Kościuszki na przykład? icon_e_smile
Czy może im wszystkim należy się szacunek?

Jeśli to drugie, to żaden Prezydent USA, nie znajdzie u mnie szacunku, dopóki wiz nie zniosą.

A tam, może dla wszystkich? Atencja zasłużona lub nie? I to jest pytanie zadane, do dyskusji. 
Zrozumiem, jeśli mniejszą miłością lub większą.

Z tymi wizami, mogliby znieść, ale to tak do końca od prezydenta nie zależy a od Kongresu.
A więc brak atencji z mojej strony do Amerykańskich Kongresmenów icon_lol

Nie no żartuję a tak poważniej... to na szacunek trzeba zasłużyć i odniosę się do Kościuszki.
Nie mam do Niego szacunku, bo Go nie znałam ale cenię za to, w czym przyczynił się dla Polski.
Z drugiej jednak strony, nie powinnam mieć do Niego szacunku, bo napadał na Polskie wioski i
okradał z pożywienia i butów, swoich biednych i wystraszonych Rodaków i to tylko po to aby Oni
mieli pełne brzuchy i buty na nogach.
Dla władz USA Polska to maciupienki kraj w euro azji o którym przypominają sobie podczas wyborów.
(11-02-2018, 16:35)bonaparte napisał(a): Dla władz USA Polska to maciupienki kraj w euro azji o którym przypominają sobie podczas wyborów.

Prezydent ma obowiązek dbać o interesy własnego kraju, a że sobie przypominają o nas  to i dobrze chyba, dużo Polonii w USA.
Wiele gestów Białego Domu wskazuje, że ważni jesteśmy- choćby umocnienie obecności wojsk amerykańskich u nas.
Mnie podoba się prezydentura Reagana. Wydawał się taki nieoczywisty- aktor, co on wie, zrobi? A jednak.
Przyczynił się do upadku komunizmu.
Z racji położenia geograficznego jesteśmy dla Amerykanów dobrą bazą do odparcia pierwszego ataku ze Wschodu.
Wystrzelą swoje antyrakiety po czym natychmiast wycofają się za Odrę próbując bronić swoich sojuszników z Europy Zachodniej.
NATO jedyny interes jaki ma u nas to ochrona swojej wschodniej flanki.
Co do reszty to jesteśmy"za mali“,żeby się nami interesowali.

Niech mi ktoś powie,że zimna wojna się skończyła icon_e_smile
Tylko jak chorągiewki podmuch historii znów obrócił naszych włodarzy w innym kierunku.
(11-02-2018, 20:12)ro_bot napisał(a): Z racji położenia geograficznego jesteśmy dla Amerykanów dobrą bazą do odparcia pierwszego ataku ze Wschodu.
Wystrzelą swoje antyrakiety po czym natychmiast wycofają się za Odrę próbując bronić swoich sojuszników z Europy Zachodniej.
NATO jedyny interes jaki ma u nas to ochrona swojej wschodniej flanki.

O to właśnie chodzi a jak nas by nie było, to może by w Czechosłowacji bazę zrobili.
Bez własnego interesu, USA nic by w Polsce nie zrobiła a zapytaj przeciętnego Amerykanina, gdzie
leży Polska, to pojęcia nie mają albo mówią, że w Rosji.
(11-02-2018, 14:29)Boldusia napisał(a): Prezydent Woodrow Wilson,
uczynił sprawę odzyskania niepodległości Polski po I wojnie światowej jako priorytet amerykańskiej polityki międzynarodowej.
Mam jakieś dziwne wrażenie,że Wilsom mówiąc o tym wcześniej spojrzał na wyjętą z kieszeni kartkę na której było:
-wyprowadzic psa na spacer;
-odwiedzić teściową;
-wysłać ubranie do pralni;
-podkadzić tym,no...Polakom.
Cytat:a jak nas by nie było
Zakładając,że Polska była by zatoką Morza Bałtyckiego Czesi,Słowacy,Rumuni i Węgrzy w rzeczy samej by mieli równie (nie)wesoło jak my.
(11-02-2018, 22:23)ro_bot napisał(a):
(11-02-2018, 14:29)Boldusia napisał(a): Prezydent Woodrow Wilson,
Mam jakieś dziwne wrażenie,że Wilsom mówiąc o tym wcześniej spojrzał na wyjętą z kieszeni kartkę na której było:
-wyprowadzic psa na spacer;
-odwiedzić teściową;
-wysłać ubranie do pralni;
-podkadzić tym,no...Polakom.
Cytat:a jak nas by nie było
Zakładając,że Polska była by zatoką Morza Bałtyckiego Czesi,Słowacy,Rumuni i Węgrzy w rzeczy samej by mieli równie (nie)wesoło jak my.

Pewnie z kartki mówił, jakże by inaczej. Większość prezydentów z kartki czyta.
Kto wie, jakby potoczyłaby się historia Polski, gdyby nie upór Wilsona w sprawie umieszczenia postulatu o niepodległości naszej Ojczyzny.
Jego 14- punktowy plan pokojowy, mający ustalić porządek Europy po I wojnie światowej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości