Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokarmianie bocianów
JAK DOKARMIAĆ BOCIANY? TRZEBA IM POMÓC, BO GŁODUJĄ
Piotr StanisławskiPIOTR STANISŁAWSKI05/04/2013NATURANAUKATRUDNE PYTANIA

Jak dokarmiać ptaki? Bociany głodują

Jak dokarmiać bociany? Trzeba im pomóc, bo głodują. To ważna sprawa. Przekażcie dalej, bo nie jest dobrze.

Tu przydatne informacje z Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków: http://bit.ly/YyPyQG

Jak dokarmiać bociany? Oto porady, które cytujemy za opublikowanym niedawno przez TP “Bocian” poradnikiem ochrony bociana białego.

Dokarmianie wymaga zwrócenia uwagi na miejsce wykładania pokarmu: bezpieczne dla ptaków, łatwe do kontroli, eliminujące rywalizację np. z psami, kotami czy lisami.

Bociany można dokarmiać surowymi NIESOLONYMI słodkowodnymi rybami (10-15 cm), wołowymi sercami w kawałkach, drobiowymi sercami, tłuczonymi kurzymi skrzydełkami, gryzoniami (jednak nie zabitymi w wyniku działania trutek!).

Pokarmami zabronionymi są podroby, takie jak wątroba oraz wędliny, produkty zbożowe, słodycze, mleko, ryby morskie.

Więcej na ten temat: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.s ... 1364509070
Bardzo dobry temat.
To prawda, głodują. Moja gmina dokarmia. Biedne te boćki,a przyroda to kręćka dostała.
A temat piękny.
Żabami

A mam pocieszenie teraz już pogoda ma być lepsza chociaż jak wcześniej przy leciały to miały lekki zong.
(25-03-2018, 8:38)bonaparte napisał(a): Żabami

A mam pocieszenie teraz już pogoda ma być lepsza  chociaż jak wcześniej  przy leciały to miały lekki zong.

Wbrew piosenkom i bajkom, bociany za żabami nie przepadają.
Zjedzą jak nic innego nie ma.
To prawda Boldusiu z tymi żabami. Bocian żywi się nimi w ostateczności... ale może to właśnie taka ostateczność
i Boni ma rację? icon_e_smile
Skąd żabę znaleźć.Spia po piwnicach i innych zakamarkach.Jedna u mnie w spiżarce.Pewnie na jesień wlazła, muszę ją wypuścić jak się ociepli.Z jedną żaba nie będę bociana szukał, bo mnie wyśmieje.Lepiej kilo skrzydelek kupic i stłuc, jak schabowego.
Ale może pogodza się poprawi?
Wiosna już, może lepiej będzie.
Proponuje akcję Bociany 500 plus.
Gwarantuję,że za dwieście lat wyginą całkowiie.
W tej sytuacji to 500+ i skrzyżować bociana z królikiem.
Tak się rozmnożą że żadna mysz, kura czy żaba nie będą czuły się bezpiecznie.
Bociana z królikiem?Nie da się pod względem biologiczxnym.
Już milczę,żeby nie wyglądało,że się wymądrzam.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości