Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tego właśnie brakuje polskim piłkarzom
Oczywiście, że pieniądze są dochodem piłkarzy - pomijając reklamy, bo za to biorą maksymalna kasę i m.in. zabezpieczają się na starość, kiedy już "minie ich czas" - nikt nie neguje, że pieniądze graja olbrzymią rolę. Pele nie odkrył żadnej Ameryki .Można jednak pewne rzeczy - nawet finansowe negocjować z rządzącymi i zarządzającymi klubami. W skokach ważyły się losy trenera polskich skoczków, dzięki któremu są tak dobrzy - postawił on twarde warunki, także dotyczące zarobków, możliwości trenowania, nowoczesnego sprzętu itd. i jakoś znalazły się pieniądze.
A polski rząd, gdyby dobrze i uczciwie rozejrzał się dookoła, to znalazłby kasę na sportowców i nie tylko.
Nie zapominaj też, że oprócz kasy liczy się coś takiego, jak talent - bo jak to inaczej nazwać?
W każdym razie życzę polskim klubom dobrych graczy i sukcesów.
O niczym nie zapominam i wiem, że co niektórzy mają naprawdę ogromny talent. icon_e_smile
Boniek próbował negocjować i jak na tym wyszedł?
I co uważa na temat polskich piłkarzy?

Wypowiedź Bońka:

"[...]brak świeżości, przyjemności z kopania piłki, pasji. Jej gra to męczenie buły[...]"

Albo to też wypowiedź Bońka:

"Wydaje mi się, że to sytuacja z gatunku kto ostatni uderzy w stół, ten ma rację. Nie zastanawiał się pan Leśnodorski, czy powinien pieniędzmi z Arsenalu podzielić się na pół z Lechem? Bo kto brał udział w formowaniu piłkarza, bardziej Legia przez sześć miesięcy czy Lech przez trzy lata? Czegoś tu nie rozumiem. Ile Legia wzięła za Bielika? 2 mln euro, z tego trzy procent oddaje PZPN, bo PZPN też formalnie bierze udział w formowaniu zawodnika. Można powiedzieć, że Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zarobił te pieniądze szczęśliwie, bo piłkarz grał na Mazowszu tylko pół roku, ale nie zapominajmy, że to zawodnik, który grał w kadrach wojewódzkich, Bielik był szkolony centralnie. Nie jest to żaden haracz, nikt nie musi płacić, jeśli nie zarobi. To po prostu podzielenie się zyskiem. Myśli pan, że Bielik poszedłby do Arsenalu, gdyby w tym roku nie zagrał żadnego meczu w reprezentacji Polski juniorów? Ja mam wątpliwości, na każdym meczu reprezentacji juniorów widziałem polskiego skauta Arsenalu. "

Myślisz, że nie próbują, nie kłócą się o pieniądze, nie starają się, nic nie robią?
Cały czas coś robią ale niestety Rząd jest nieugięty.

Tu z "Wyborcza.pl":

Gdyby nie pomoc finansowa samorządów, większość naszych zawodowych klubów piłkarskich ogłosiłaby upadłość. Dlaczego w Polsce profesjonalni piłkarze utrzymywani są z miejskich pieniędzy, a poważny biznes praktycznie nie inwestuje w ligowy futbol?
Jednak chyba o czymś zapominasz i uważasz, że całe finansowanie klubów zależy od państwa, otóż nie. Kluby mają dla siebie pieniądze z każdego meczu tzn - biletów, czy karnetów, także tego, co się sprzedaje - różne gadżety. Duże pieniądze są z reklam i sponsoringu. Pieniądze są z praw telewizyjnych - nawet w telewizji lokalnej - jeżeli są zainteresowani widzowie, to płacą, żeby oglądać, a część kasy jest dla klubów.
Widziałam w Polsce chyba dwie reklamy Glika, Milika i to wszystko - to jaki dochód daje to klubowi?
Powtarzam - życzę wszystkim sukcesów ale pieniądze to nie wszystko, dochodzi ciężka praca, talent, chociaż pieniądze chyba jednak na pierwszym miejscu.
A co do rządu, to mógłby może szukać dokładniej i w różnych miejscach?
To jest stanowczo za mało aby utrzymać klub. Klub dostaje z reklam i z meczów tylko 30 % a reszta idzie dla
Państwa i dziwi mnie to, że skoro Państwo bierze taką kasę, to dlaczego nie chcą uczciwie sponsorować własnego
biznesu. Tak, biznesu, tak nawet Lewandowski to określił, za co jest wściekły na całą korupcję.
Każdy klub potrzebuje miesięcznie minimum 50 tyś. zł a tego niestety kluby nie mają,no chyba że tylko te, których
wspierają miasta i gminy. Do takich należą na przykład kluby ze Śląska, to Śląsk utrzymuje swoich sportowców ale
tak być nie powinno, bo miasta powinny dbać o dobro cywili, o dzieci, chorych, inwalidów, starców czy też młodych
zamiast finansować kluby.
Świetnie to ujęłaś - państwo powinno UCZCIWIE sponsorować własny biznes. Miasta, a więc i państwo powinno jak najbardziej dbać o tych, którzy potrzebują pomocy, a i sportowców.
No właśnie nie bardzo chyba to zrozumiałaś icon_e_smile
Państwo czyli Rząd, powinno dbać o sportowców a miasta powinny dbać o innych. Tak wszyscy uważają.
Dobrze, jak jakieś miasto stać na utrzymywanie swojej drużyny ale nie każde miasto na to stać i przez to
wiele klubów się rozpada.
Czyli kto, a raczej co jest najważniejszym graczem w piłce nożnej? Pieniążki, niestety.
Wiele jest przypadków gdzie są utalentowane drużyny, tylko na przejście szczebel wyżej nie stać drobnych sponsorów, np. większy stadion.