Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myśl pozytywna
,,Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzy­deł, ale naj­ważniej­sze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”

Coco Chanel

Mimo niesprzyjającej aury, która odbiera w pewnym sensie chęć do życia, siedzę z dwoma pieskami i rozkoszuję się pyszną kawą
z mleczkiem. Możemy cieszyć się chwilą i najmniejsze błahostki, powinny dodawać nam skrzydeł.
Zerkam przez balkonowe okno i nachodzi mnie taka myśl, że jakie mam szczęście, że jestem w ciepłym pomieszczeniu i mogę
obserwować skrawki przyrody. Liście przywiędłe, które pozostały z ubiegłego lata, fruwają na wietrze a żebym straciła wzrok...
nie widziałabym tych liści a żebym straciła słuch... nie słyszałabym szumu wiatru. Jakie mam wielkie szczęście, że mogę to wszystko
widzieć, słyszeć i czuć także. Nie dołujmy się, gdy pogoda jest deszczowa i wietrzna, tylko szukajmy pozytywnych chwil, które
dadzą nam szczęście.
To taka moja refleksja nad tym, jak ludzie szybko się dołują i jak szybko zapominają lub nie zauważają tego, co wokół jest dobre.
Radochę czerpać można także w deszczu i zimnie,jako że nie ma złej pogody.Jest co najwyżej zły ubiór.

Tak zastanawiam się,czy Twa myśl jest w rzeczywistości pozytywna?
Cieszenie się dobrą chwilą pewnie tak.
Ale w sensie zadowalania się tym co się ma nie dążąc do czegoś więcej,jednak na dłuższą metę zdecydowanie nie.Gdyby nie trudności jakie napotykamy dążąc do tych przyjemnych i beztroskich chwil,nie mieli byśmy ich.I tak widzę sens tego cytatu.
Ja patrzę na moje miasto i myślę sobie, że mogło być gorzej, mogłem się urodzić i mieszkać np. w Afryce albo w Radomiu.
Uważam Twoje rozważania za bardzo słuszne. To prawda, że to co pisałam, kierowane było daną chwilą a mi
jest teraz ciężko. Jednakże mimo tego, potrafię znaleźć w tym coś dobrego, pozytywnego, coś co powoduje
uśmiech. Nie popieram tego aby dołować się jeszcze bardziej, mimo złego obecnego czasu.
Coś więcej, jak najbardziej, bo jak już mamy skrzydła, rozłożymy je, to jeszcze trzeba nimi wachlować.
"Wiersz z banełem w środku"

nie bój się chodzenia po morzu
nieudanego życia
wszystkiego najlepszego
dokładnej sumy niedokładnych danych
miłości nie dla ciebie
czekania na nikogo

przytul w ten czas nieludzki
swe ucho do poduszki
bo to co nas spotyka
przychodzi spoza nas

ks. Jan Twardowski

Taka myśl pozytywna, tylko trochę inna... bo kiedy przykładam ucho do poduszki, zdarza mi się słyszeć bicie własnego sera, szum, jak na usg ciężarnej. Bicie oznacza życie. Znaczy, że mimo ciężkich chwil, jeszcze coś mogę.
Już myślałem Wąsatko,że to coś z Kazimierza Dąbrowskiego,ąle to też fajneicon_e_smile

Wiersz wcześniej wpadł mi w ręce. Piosenka później.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości