Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnica wieku ma znaczenie?
Pytanie to nurtuje mnie od wielu lat.
Temat kontrowersyjny nawet w obecnych czasach mimo tej wolności, luzu itp.

Sporo żółci wylewa się na pary z widoczną różnicą wieku, pomijając show biznes, w zwykłym szarym świecie możemy usłyszeć falę krytyki, bezpodstawnych oskarżeń i domysłów " stary, bogaty szybko umrze a młoda majątki zgarnie", "starej babie na głowę siadło i "synka" pod cyckiem trzyma", można mnożyć setki.
Co tak naprawdę oburza ludzi? Zwykle są to normalne związki z miłości. Jak można oceniać uczucia innych? Skąd w ludziach taka zawiść? Ciężko znaleźć racjonalne normalne wytłumaczenie niechęci ludzi do tego tematu. Zwykle są to powielane brednie bez uzasadnienia.

Moje zdanie wyrażam zawsze głośno, nigdy nie wcinam się nikomu w życie, nie krytykuję ani nie zaglądam w łóżko. Każdy ma swój rozum, swoje zasady i żyje przede wszystkim według własnego sumienia.
Kilka lat temu sama wiązałam się ze starszym facetem, różnica? 11 lat. Czy to koniec świata? Dla mnie to jego początek, bo czuję się szczęśliwa. Poznałam człowieka, z którym nadaję na tych samych falach, rozumiemy się, szanujemy, kochamy a co najważniejsze ufamy sobie. Żadno z nas nie czuje się gorsze bo się uzupełniamy. Czy mamy to zniszczyć bo ktoś żyje w małym pustym światku i krytykuje życie innych? Moja rodzina i znajomi w pełni to zaakceptowali, nie było wojny, armagedonu, wody święconej też nikt nie używał ubawa Nie przejmujemy się opinią obcych ludzi, którym ewidentnie taka sytuacja nie pasuje i mamy zamiar spędzić ze sobą kolejne lata wbrew wszystkiemu. Smutne to, bo nasza różnica nie jest tragiczna, natomiast strach pomyśleć co przechodzą Ci, których różnica wieku jest dużo większa, a z mijającymi latami coraz bardziej widoczna. Przerażające jak otoczenie potrafi być bezlitosne.
Wiek to nie wszystko, nie jest żadnym wyznacznikiem braku miłości icon_e_smile

Życzę wszystkim życzliwości, akceptacji i spokoju kochani. Żeby nikt nie pchał się Wam w życie i by każdy mógł żyć jak mu pasuje kodsor7

A Wy kochani Kordialni jaki macie stosunek do tej kwestii? Jakieś szczególne przemyślenia, uwagi?
Zapraszam do dyskusji icon_e_smile
Gdzieś jest podobny temat ale co tam... icon_e_biggrin

Otóż wiek w ogóle nie ma znaczenia, bo najważniejsze jest na ile się czujemy.
Nie obchodzi mnie, nie zwracam na to uwagi czy kobieta jest dużo starsza lub gdy mężczyzna jest dużo
starszy ale tylko jeden warunek! Obydwoje muszą być przynajmniej po osiemnastce, bo jak mężczyzna
byłby po 40- tce a ona miałaby z 16 lat, to już podchodzi pod pedofilię.
Przepraszam, nie mogłam znaleźć a zdecydowanie mnie dzisiaj "nosił" ten temat. Jak zwykle kolejna gafa na forum, wybacz mes1

I oczywiście, podzielam zdanie co do minimalnego wieku
Ty za nic nie przepraszaj! Bo się naprawdę obrażę icon_e_biggrin

Jest temat i ok, piszemy icon_e_biggrin

Różnice wieku wymyślili idioci, którym nudziło się zanim znów kolejną głupotę wymyślili.
Ja tam olewam tych kłapiących zanadto, współczuję tylko tym, którzy naprawdę biorą to do siebie
Ludzie z powodu różnych rzeczy się przejmują, na przykład tym, że na święta okien nie umyli a ja
mam to gdzieś i myłam w tych dniach, kiedy inni świętowali icon_e_biggrin
Ja nie myłam wcale icon_e_biggrin pójdę do piekła icon_e_biggrin
Tylko gdzie ono jest, te piekło icon_e_biggrin
W sumie to na ziemi już je mamy
I tyle wystarczy, nie zamierzam iść gdzieś tam. Jak już, to tylko popiół i koniec.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości