Ankieta: Kto powinien rządzić w Polsce
Prezydent
Sejm
Ludziowie

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Referendum Konstytucyjne
Oto pytania jakie wymyślił Prezydent i jego ludzie. 

Lista pytań
1. Czy jest Pan/Pani za uchwaleniem nowej Konstytucji RP, bądź zmian w obowiązującej konstytucji RP?
2. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego zatwierdzającego zmiany konstytucji?
3. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?
4. Czy jest Pan/Pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji i kultury i narodowej tożsamości?
5. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus?
6. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w  konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?
7. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w UE?
8. Czy jest Pan/Pani za zapisaniem w konstytucji gwarancji suwerenności Polski w UE oraz zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?
9. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w NATO?
10. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
11. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony, obok macierzyństwa, także ojcostwa?
12. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?
13. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP?
14. Czy jest Pan/Pani za przyznaniem w konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
15. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

Jego poprzednik wymyślił sobie przed końcem urzedowania jakieś głupie referendum, ten postanowił go przebić. 
Według mnie 3 punkt ma sens, reszta to takie sobie randomowe pomysły. 
Według mnie w ogóle technika poszła tak do przodu, że powinno się zlikwidować parlamenty, a ludzie powinni głosować sami za ustawami itp. tzw. demokracja bezpośrednia na wyższym poziomie. 
A gdzie w ankiecie jest  Prezes. Tu mam na myśli nie tylko obecnego Pierwszego Sekretarza Partii Rządzącej, ale kolejnych
Trzymajmy się realiów, bo inaczej ankieta podobnie do referendum będzie sobie a muzom.

Cytat:Według mnie w ogóle technika poszła tak do przodu, że powinno się zlikwidować parlamenty, a ludzie powinni głosować sami za ustawami itp. tzw. demokracja bezpośrednia na wyższym poziomie. 
Co do tego też mam wątpliwości. Sejm, przynajmniej teoretycznie dysponuje kadrą dość kompetentnych doradców i tak wytwarza buble, co ostatnio widać. Po wielokroć poprawiają swe twory. A mimo że każdy Polak niby zna się na wszystkim, ale czy na pewno. Dam taki przykład. Gdyby teraz pewien populista rzucił hasło:Obcinamy wszystkim urzędnikom icon_e_wink
No i jak myślicie? Co by ludzie uchwalili?
Albo, to już dało się odczuć. Obcinamy pensje lekarzom, zwłaszcza rezydentom,- Był szeroki odzew? Był. Wystarczy ludziom coś podpowiedzieć. Zatem mimo że narzekają na faktyczny brak specjalistów, to co uznają za słuszne?
I tak dalej, etc...
Tak, jak napisał Boni, 3 pytanie ma sens. Dodatkowo wg mnie sens mają pytania 4 i 8 z rozszerzeniem na zapis całego prawa, a nie tylko na konstytucję.
Chociaż takie zapisy powinny się znaleźć obowiązkowo bez zbędnego pytania w referendum.
Co mi się rzuca w oczy, to to, o co nie zapytał miłościwie nam panujący PAD.
Tzn. o uzupełnienie zapisu o ochronie życia on poczęcia do naturalnej śmierci. Stąd kolejny dowód na to, że wszyscy, którzy się boją, że PiS jest za całkowitym zakazem aborcji, nadal mogą spać spokojnie. Widzę, że PiS nie jest i nigdy nie był zwolennikiem takiego zakazu.
Niektórzy, komunistyczne parch żyją jeszcze  w swoim świecie i  nazwę prezesa mylą z swymi byłymi  sekretarzami partyjnymi , no cóż świat się zmienia a nawyki nie i przyzwyczajenia .
Zbyt duzo pytań i niektóre sa bez sensowne , niektóre sprawy sa tak oczywiste ze nie powinno sie w ogole o nie pytać , chocby  ochrona kobiet w ciąży , niepelnosprawni czy 500+ albo co to jet małżeństwo,
Pakt NATO , wpisanie do konstytucji przynależności do tej organizacji jest niebezpieczne , a jak się ten pakt NATO rozleci  i co w tedy ? zmiana konstytucji ? 
danie większej władzy prezydentowi to niebezpieczeństwo  dyktatury , prezydent moze być odwołany ale dekrety władzy zostaną .
Nie podoba mi się ta zabawa z konstytucja
Zgadza się z Tobą martin. Takie sprawy jak przynależność do NATO czy UE nie powinny być gwarantowane konstytucyjnie.
W ogóle mam wrażenie, jakby pytania 7 i 8 wzajemnie się wykluczały. W jednym pyta o konstytucyjną gwarancję członkostwa, (nie wspomnę już o tym co będzie jak nas wywalą), a w kolejnym chciałby być od tej unii niezależny.
Co do różnego rodzaju świadczeń typu 500+, czy ile i co dla niepełnosprawnych, to wydaje mi się, że taki zapis w Konstytucji, jak obecnie jest wystarczający. Co i jak ma być dokładnie, powinno być regulowane ustawami.
Nie potrzeba sejmu ani nawet konstytucji. Rządzić powinien prezydent a nie jego podopieczni.
Prezydent, to tak jak dawniej król i do niego powinno zawsze należeć ostatnie zdanie.
Nie popieram też tym bardziej pytań związanych z religią, to absolutnie powinno być wykluczone i nigdy nie
brane pod uwagę.
No nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Nigdy nie wiadomo jaki wariat tam trafi. icon_e_biggrin
W pewnym stopniu i tak ostatnie zdanie należy do prezydenta. To przecież on podpisuje, albo i nie, uchwalone przez sejm i senat ustawy.
Narzucone przez innych, to obecnie podpisuje prezydent i tak samo o tym decyduje, co inni ustanowią.
Prezydent powinien być mądry i sprawiedliwy i dbający o swój lud.
Moim zdaniem ta zabawa z konstytucją, jak i to referendum jest niebezpieczne. Ludzie nie zawsze czytając rozumieją, tak, jak pisał Siwy - można w jakiś sposób ukierunkować myślenie. Tu jest sporo pytań o sprawy socjalne, niektórzy mogą zwracać bardziej na nie uwagę i automatycznie mniejszą  na sens innych pytań. Dla mnie wiele pytań jest absolutnie bez sensu - takie jak bycie w NATO, czy UE. A dlaczego nie ma tam pytań dotyczących kleru - np. czy jesteś za opodatkowaniem kleru? Czy jesteś za nauką religii w szkołach? Czy jesteś za zakazem sprzedaży polskich ziem - także klerowi? Wiadomo, że tego typu pytania rozwaliłyby to całe referendum. Poza tym, czy dawanie większej władzy prezydentowi nie może prowadzić do dyktatury - to w sumie pojęcie może być różnie interpretowane ale prowadzi do uzależnienia od władzy.
hogan napisał(a):Narzucone przez innych, to obecnie podpisuje prezydent i tak samo o tym decyduje, co inni ustanowią.
Prezydent powinien być mądry i sprawiedliwy i dbający o swój lud.

Hogan, proszę - zacznij żyć w realnym świecie! Czy przypominasz sobie kogoś wśród polskich rządzących - od początku państwa - od królów do dzisiaj, kto byłby mądry, sprawiedliwy i dbający o swój lud? Nie było i nie będzie.
Z ta wypowiedziom 
Cytat: proszę - zacznij żyć w realnym świecie! Czy przypominasz sobie kogoś wśród polskich rządzących - od początku państwa - od królów do dzisiaj, kto byłby mądry, sprawiedliwy i dbający o swój lud? Nie było i nie będzie.

zgadzam się całkowicie , nie było i nie będzie takiego rządzącego który nie zrobi wszystko dla ludu co Narod potrzebuje , zawsze w jakimś stopniu ulegnie klice , lub zewnętrznym ""przyjaciołom "" a i nieraz wrogom .

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości