Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Watykan pozna nazwiska polskich biskupów, którzy ukrywali księży pedofilów
W połowie lutego do Stolicy Apostolskiej trafi przygotowany przez fundację „Nie lękajcie się” specjalny raport dotyczący tuszowania przestępstw seksualnych popełnianych przez duchownych. Znajdą się w nim nazwiska polskich biskupów, którzy przenosili księży pedofilów z diecezji do diecezji, zamiast przekazywać ich w ręce władz kościelnych i policji – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Listę kościelnych hierarchów ukrywających zbrodnie księży papież Franciszek otrzyma tuż przed tym, jak w Watykanie rozpocznie się zapowiedziany na 21-24 lutego szczyt z udziałem przewodniczących episkopatów z całego świata na temat pedofili. O opracowywaniu raportu na poniedziałkowym spotkaniu parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania mowie nienawiści i ochrony praw człowieka poinformowali przedstawiciele wspomnianej fundacji „Nie lękajcie się”, która wspiera ofiary nadużyć seksualnych, w tym osoby molestowane przez duchownych.
Fundacji „Nie lękajcie się” udało się jednak zweryfikować znacznie więcej przypadków molestowania i gwałtów na podstawie aż 94 zgłoszeń ofiar i 89 doniesień medialnych. W sumie skazano 92 sprawców i doliczono się 384 ofiar. Scheuring-Wielgus zauważa, że zestawienie tych liczb pokazuje jasno, iż Kościół w ogóle nie stosował się do instrukcji papieża Polaka i w żaden sposób nie chronił małoletnich.

newsweek.pl
Cytuj

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista 50 księży pedofilów hogan 33 514 03-06-2019, 20:49
Ostatni post: hogan
  Interaktywna mapa wskaże duchownych pedofilów hogan 10 147 27-10-2018, 8:14
Ostatni post: HeiUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości