Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Jehowa to Diabeł ?
Jak okreslić istotę, która każe w siebie wierzyć pod groźbą śmierci, która twierdzi, że jeśli ktoś w nią wierzyć nie będzie - zostanie zabity, a rzeki spłyną krwią ludzi, którzy nie uklękną przed nią i nie będą oddawali jej czci?
 
Jak nazwać istotę, która bez przerwy powtarza "JA" i opisuje w kółko jak bardzo jest wkurzona i rozgniewana?
 
Jak nazwać istotę, która sprawia, że im mocniej ktoś w nią wierzy - tym bardziej uspiony ma umysł i nie przyjmuje żadnych argumentów?
 
Kim jest istota, która ze złości na "wszystkich" zabiła potopem prawie wszystkich ludzi na ziemi (oszczędzając tylko jedną rodzinę żydowską) ? Sprawiając później, że ta rodzina kopuluje między sobą by odrodzić gatunek ludzki?
 
Kim jest istota, która mówiąc o równości - jednocześnie wywyższa jeden naród z powodu sympatii do jednego z jej przedstawicieli ?
 
W dodatku dlaczego naród wybrany przez tą istotę okazuje się być tak wredny, mordując cywilną ludność w Palestynie i myśląc tylko o władzy i pieniądzach? Czy to możliwe, że Bóg się tak pomylił co do swoich "pupilków"? A może oni robią dokładnie to, na co im pozwolono?
 
Niestety, z tego wszystkiego wyłania mi się obraz odbiegający od wizerunku wszechmocnego i będącego nieskończoną miłością Boga. Albo Biblia kłamie na temat Boga - albo istota w niej opisana nie jest Bogiem - tylko Diabłem...
 
Ponoć szatan objął ziemie w posiadanie około 2000 lat temu - czy nie właśnie wtedy powstała Biblia?
 
Zapraszam do przemyśleń

autor: devoratus (2011-08-10 15:45)
Cytuj

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości