Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twoja postać
Czy masz swoją ulubioną postać historyczną, taka która jest dla Ciebie ideałem, dobrym prekursorem
lub irytuje Cię ale zarazem zachwyca? :)

Nie wiem czy mam taką osobę, chociaż coś mi się podoba ale napiszę później, po Waszych postach.
Odpowiedz
Zgadnijcie. ;)
Odpowiedz
(28-07-2017, 20:34)bonaparte napisał(a): Zgadnijcie. ;)

1,50 m w kapeluszu. ubauba2
Odpowiedz
Proszę Was, rozwińcie swoje posty... bo pojawiły się dwa a nic z nich się nie dowiedziałam.

Czekam   sadsmut3
Odpowiedz
Oczywiście,że mam całą masę.
Louis Pasteur
Thomas Alva Edison
Michaił Jurjewicz Lermontow

Aha,dorzucę jeszcze Konstantina Eduardowicza Ciołkowskiego,Dmitrija Iwanowicza Mendelejewa i Edwarda Stachurę.

Co do rozwinięcia to musiał bym pomyśleć.
A może jest chętny ktoś zrobić to za mnie?
Odpowiedz
No za Ciebie, nikt tego nie zrobi, bo każdy ma indywidualne spostrzeżenia co do swoich wybranych postaci.
Może, napisałbyś, dlaczego akurat te osoby, co szczególnego w nich Ci się podoba?  :)

Może komuś, wyda się to dziwne a może nawet odrzucające ale mam respekt dla Hitlera.
Wiem, że to był drań, jeden z największych w świecie ale jak myślę o tym, co chciał osiągnąć i w jakim celu, to
uważam, że umiał zadbać o swój kraj, w zasadzie, nie myśląc o sobie a o innych.
Dziś, jak spojrzymy na wszelkich rządzących, to chcą tylko, jak najwięcej dla siebie a On, chciał i Austrię przyłączyć
do Niemiec aby Niemcy były potęgą. Zabijał ale po co? Po to aby powstała rasa podobna do Niemieckiej.
Przyzwalał i sam brał udział w eksperymentach, też wszystko z zamiarem poprawy dla III Rzeszy.

Dawniej, też bym wymieniła Stachurę, dziś, nadal lubię Jego utworki ale już nie ma w tym, tej euforii przy słuchaniu. :)

Mogę jeszcze wymienić a nawet powinnam na pierwszym miejscu, Marka Twaina. :)
Na wszystko miał dobrą odpowiedź i na przykład, zapytany o to, dlaczego na obrazach są same grobowe miny, nie widać
uśmiechu, odpowiedział, że "fotografia to najważniejszy dokument i nie ma nic gorszego niż za pozować z głupkowatym
uśmieszkiem, który zostanie utrwalony na zawsze".
Odpowiedz
Nie pamiętam już w jakiej książce i kto obok Hitlera był do wyboru, ale właśnie jego w badaniu ludzie wybrali prawym człowiekiem. Oczywiście były wymienione cechy, ludzie nie wiedzieli kto jest kim. Mąż mi o tym opowiadał.
Odpowiedz
Nie.
Nie mam autorytetów ani idoli.
Każdy człowiek ma wady i zalety, zna się na jednym a na drugim w ogóle.
Jako feministkę z natury, interesują mnie kobiety w historii. Ale żebym jakoś szczególnie którąś lubiła.... nie.
Odpowiedz
Z książek o Hitlerze, gdzie przedstawiony Jego obraz, jest obiektywnie, neutralnie i całkiem z innej perspektywy,to
przeczytałam tylko "Hitler- reportaż biograficzny", autor John Toland.
Odpowiedz
Hitler o ile wiem sporo ćpał. 

A co do ulubionych postaci to jest całkiem sporo. Leonardo Da Vinci, Michael Jackson, Kortney Olson, Stephen Hawking, Ozzy Osbourne. Leonardo za wszechstronność, Michael Jackson za pracowitość i w pewnym sensie też jakaś wszechstronność(sam reżyserował swoje teledyski, pisał teksty, śpiewał, reżyserował swoje show), Kortney Olson - kobieta nie do zdarcia. Chyba próbuje znaleźć złoty środek między kobiecością a siłą fizyczną. NA pewno by wiedziała co zrobić bym nabrał masy mięśniowej - jest trenerką fitness. Do tego pozytywna osoba, no i też pracowita. Stephen nie tylko za osiągnięcia, ale też poczucie humoru oraz dystans do siebie. Ozzy Osbourne - też nieco taki pracuś, ale przede wszystkim luz i dobra zabawa. Zresztą Michael też nie był jakimś sztywniakiem.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości