Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyrk bez udziału zwierząt


Roncalli powstał w 1976 roku w Niemczech. Od lat 90. cyrk stopniowo zaprzestawał wykorzystywania zwierząt w swoich przedstawieniach. Aktualnie w pokazach Roncalli nie zobaczysz już żadnych zwierząt oczywiście z wyjątkiem tych holograficznych.
Efekt jest fascynujący
Cytat:„Większość numerów w naszym cyrku jest wykonywana przez artystów, akrobatów oraz klaunów. Nie przyczyniamy się do krzywdy żadnych zwierzaków i to jest piękne.” – przyznał dyrektor Cyrku Roncalli.

Wraz ze wzrostem wiedzy społeczeństwa na temat okrucieństwa związanego ze zwierzętami cyrkowym, wiele krajów wprowadza pełny zakaz wykorzystywania zwierzaków do występów cyrkowych. To może oznaczać, że holograficzne pokazy staną się przyszłością dla cyrków. Jeśli tak, to Cyrk Roncalli jest już zdecydowanie o jeden krok naprzód przed innymi.

Cytat:„Na szczęście coraz więcej ludzi woli odwiedzać cyrki, w których nie ma zwierząt. Zamiast tego oglądają występy artystów, którzy biorą udział w przedstawieniach z własnej woli.
To dużo lepsze niż oglądanie dzikich zwierzaków, które są zmuszane do wykonywania nienaturalnych sztuczek. Spektakl można nazwać pięknym, kiedy nie jest związany z niczyim cierpieniem. Pamiętajmy, że miejscem dzikich zwierząt jest wolność.
Cyrki oparte na krzywdzie powinny przestać istnieć. Pokazy holograficzne są na to nadzieją.” – przyznał Jan Creamer, prezes Animal Defenders International.
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości