Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zalety i wady gier komputerowych
Cytat:Gry komputerowe - zalety
Do zalet gier komputerowych można zaliczyć wypracowanie zdolności samodzielnego podejmowania decyzji  (oczywiście nie mamy tu na myśli podjęcie decyzji jak zniszczyć przeciwnika). Gry poprawiają nasz refleks, logiczne myślenie, sprawność manualną, rozwijają umiejętność postrzegania, uczą jak dojść do celu, wymuszają samodzielne podejmowanie decyzji i ponoszenia konsekwencji za te decyzje. Oprócz tego uczą nas szukania wskazówek, uczą dobrych wzorców, doskonalą kondycję wzrokowo-ruchową czy pokazują, że w niektórych sytuacjach należy podporządkować się określonym zasadom, aby odnieść sukces. Spełniają również rolę terapeutyczną leczą z lęków, fobii, a także pozwalają się dowartościować i uwierzyć w siebie osobą niepewnym i zdołowanym.
Natomiast gry wieloosobowe uczą nas współpracować z grupą, uświadamiają jak się w niej odnaleźć jak również uczą strategii i współpracy. Jednak każdy medal ma dwie strony gry komputerowe mają również swoje wady.

Cytat:Gry komputerowe - wady

Teraz wymienimy ciemną stronę gier - wady gier komputerowych. Gry nazywane przez niektórych "bezmyślnymi siekaczkami" stanowią zagrożenie dla prawidłowego rozwoju psychicznego młodego człowieka, bo czego może nauczyć gra gdzie chodzi tylko o jak najbardziej krwawe i jak najbardziej brutalne wyeliminowanie przeciwnika. Wiele współczesnych gier posiada dużo przemocy i okrucieństwa oddaje dość realnie co działo się na polu walki oderwane ręce, nogi, głowy to nie rzadkość w grach. Wiele osób uważa, że gry pobudzają w graczu agresję i przemoc, gdyż grając w brutalne gry dziecko może sobie wyrobić nawyk, że będąc agresywnym i stosując przemoc przetrwa w realnym świecie, ponadto gdy poziom trudności jest zbyt duży może to doprowadzić do nerwicy i częstej wymiany myszki lub klawiatury. Jeśli dziecko spędza przed komputerem zbyt dużo czasu może zatracić poczucie dystansu między światem gier, a światem realnym.
Źródło : https://www.erainformatyki.pl/gry-komput...-wady.html
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stworzenie studia gier jeruka9 9 146 20-07-2019, 14:36
Ostatni post: hoganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości