Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus- lista zachorowań uaktualniana na bieżąco
https://forsal.pl/artykuly/1460364,koron...-mapa.htmlPrzypadek Pani z Łodzi będzie potwierdzony dopiero w sobotę, nie ma wiec co panikować.


[*]Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce został potwierdzony u pacjenta przebywającego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Biegańskiego w Łodzi. U kobiety pierwszy test na obecność koronawirusa był pozytywny. Wykonano drugie badanie - wyniki mają być znane w sobotę. Te doniesienia dementuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, publikując wpis, że nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.
► Podejrzenie koronawirusa w Bielsku-Białej. Do tamtejszego szpitala trafiła kobieta, która niedawno przyleciała z Włoch. Kobieta po powrocie z Rzymu dostała gorączki i źle się czuła. Wcześniej prowadziła lekcje w szkole. ► Do szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu trafiło 3-letnie dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Kilka dni temu wraz z rodzicami przebywało ono we Włoszech. ► W sumie w Polsce z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 47 osób.
NFZ uruchomiło infolinię dotyczącą koronawirusa. Nr 800 190 590.
[*]Włochy. Ognisko koronawirusa we Włoszech. W środę liczba osób we Włoszech zarażonych koronawirusem wzrosła do 650 - informują włoskie media, powołując się na doniesienia służb medycznych. Zmarło 17 osób. 19 osób w stanie ciężkim. 45 osób wyzdrowiało.
[*]Dania. Jedno zachorowanie u mężczyzny, który spędzał urlop na nartach we Włoszech.
[*]Estonia. Potwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem.
[*]Grecja. Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa (SARS-CoV 2). Zarażona to 38-letnia kobieta z Salonik.
[*]Niemcy. 2 zachorowania. Jeden z mężczyzn w stanie krytycznym. Niemcy ogłaszają "początkowe stadium epidemii". - Nie jest możliwe śledzenie łańcucha infekcji - mówi minister zdrowia Jens Spahn.
[*]Chorwacja. 1 zachorowanie - pacjent był we Włoszech.
Szwajcaria. Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że jest pierwszy potwierdzony przypadek osoby zarażonej koronawirusem.
[*]Hiszpania. Dwa zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Katalonii (Barcelona). To kobieta, która wróciła z północnych Włoch oraz Madrycie - również osoba powróciła z Włoch. Hiszpańskie media informują, że setki turystów z hotelu Costa Adeje na Teneryfie zostało poddanych kontroli po tym, jak zidentyfikowano tam przypadek Covid-19.
[*]Austria. W austriackim Tyrolu dwa zakażenia koronawirusem.
[*]Macedonia Północna. W tym kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - zakażona jest osoba, która wróciła z Włoch.
[*]USA. W Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech potwierdzono odpowiednio jeden oraz dwa zachorowania koronawirusem u osób, które nie miały kontaktu z osobami zarażonymi. W USA liczba zarażonych wynosi 14 osób.


Tu można cały czas sprawdzać listę:
https://expressbydgoski.pl/koronawirus-w...1-14740148
Odpowiedz

Ten temat zawiera więcej treści.
Aby uzyskać dostęp do reszty treści zaloguj się lub zarejestruj.


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co to jest koronawirus hogan 15 67 02-07-2020, 19:51
Ostatni post: hoganUżytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości