Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwójne nazwisko
Co myślicie o przyjmowaniu po zawarciu małżeństwa dwuczłonowego nazwiska - swojego i męża? Jest to praktyczne według mnie.
Albo np. gdy mężczyzna bierze nazwisko żony. Ma to sens gdy ma głupie nazwisko np. Psikutas.
Odpowiedz
Nic nie myślę. Znaczy że nie dziwi mnie to specjalnie.
Znam jeden przypadek gdzie mąż przyjął nazwisko żony, z tego właśnie powodu.
To może bardziej im , jemu o dzieci chodziło, by nie musiały w szkole mieć problemów.
A podwójne nazwisko u kobiety to nawet w rodzinie kilka mam, nie jestem pewien czy mija babcia ze strony mamy też tak nie miała.
Odpowiedz
bonaparte napisał(a):... Ma to sens gdy ma głupie nazwisko np. Psikutas.

W tym przypadku ma to sens. Dwuczłonowe moim zdaniem niepraktyczne bo za długie.
Odpowiedz
Podoba mi się forma dwóch nazwisk ale aby te nazwiska jakoś z sobą współgrały. Na przykład dwa krótkie
albo jedno krótkie a drugie długie czy właśnie w przypadku niezbyt imponujących nazwisk, warto jest zmienić i dla
siebie i dla dzieci. Chociaż, są też tacy co do końca z takim niefortunnym nazwiskiem zostają.
Znam pana Pindę a Stodup służył z moim tatkiem w wojsku a w Ornecie mieszkają Państwo Chujewiczowie. :)

Podoba mi się nie ta osoba ale nazwiska, Gronkiewicz- Walc albo dodatkowy człon zamiast nazwiska, na przykład
Paweł Nowak Junior.
Odpowiedz
np. Koziołek Osrołek.
Odpowiedz
Teraz to kombinują z nazwiskami.Jakieś przydomki szlacheckie sobie dodają po pradziadka bracie ciotecznym.
Jak podwójne to też jakoś musi brzmieć ładnie.Ja mam jedno i się cieszę niesamowicie.
Na historii się uczyłem o takim co nazywał się Młot-Fijałkowski.Z nudów nie wiedząc jak on wygląda narysowałem skrzyżowanie młota z fiołkiem...No ale nie o tym temat zapewne.

*P.S.
Fajnie wyszedł mi ten portrecik ;-)
Odpowiedz
Znajoma ma podwójne. To ma sens bo, każde(dwójka) z dzieci ma inne. Tak się czasem życie układa.
Odpowiedz
cwaniak Krzysiu! Od rana chcesz sprawić aby mi brzuch bolał? ubawa2
Odpowiedz
Z obserwacji widzę,że dwuczłonowe nazwisko obiera kobieta,która przed ślubem zabłyszczała jakimiś ważnymi dokonaniami.
Nie chcąc popaść w zapomnienie przybiera nazwisko męża nadmieniając własne.
Np.Maria Curie-Skłodowska;Maria Pawlikowska-Jasnorzewska,albo pewna sympatyczna dentystka Grudzień-Nawrocka.
Odpowiedz
To bardzo częste jest np. u prawniczek czy kobiet naukowców.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości