Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezydenci Polski
Kto jest prezydentem Polski wiadomo Andrzej ojciec Kingi. Ale to najprostsza odpowiedź, a okazuje się, że sporo jest samozwańczych Prezydentów. 

obecnie kojarzę dwóch.
Jak głosi wikipedia:
 4 lipca ogłosił się samozwańczym prezydentem Polski ad interim[13] deklarując ustanowienie „Stanów Zjednoczonych IV Republiki Polskiej” oraz „wybuch patriotycznej, narodowej, republikańskiej rewolucji”[14][15].

Oto on Max Kolonko

[Obrazek: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...olonko.jpg]:)
Odpowiedz
A kto drugi? Bo jest i Król Polski.
Odpowiedz


Jan Zbigniew Potocki.
Odpowiedz
Króla Edwarda I,a właściwie Wojciecha Edwarda Leszczyńskiego, wybrał Sejm Walny Skonfederowany Konferencją Generalną Niepołomicką 16 lipca 2016 roku. Uważa się on za potomka w linii bocznej króla Stanisława Leszczyńskiego, który panował w XVIII wieku.
Odpowiedz
Hmmm... myślałem że chodzi ci o Sanjayę, który się koronował na króla Lechii. O tym co piszesz pierwsze słyszę. Muszę poczytać. ;)
Odpowiedz
Oni nawet nie podlegają obecnemu rządowi Dudy, mają swoje ustawy, itd.
Odpowiedz
Póki przebywają na terytorium Polski to podlegają. ;)
Odpowiedz
Nie, sęk w tym że nie. Mają swoje prawo, ustawy i co najbardziej w tym niezwykłe, gdy dochodzi do konfliktów, to
oni wygrywają sprawy w sądzie.

Takich władców w Polsce jest więcej, bo choćby Jan Zbigniew Potocki, prawowity król Polski z rodu Potockich.
Tylko, że Jego ogłaszają jako Prezydenta II RP.
Opiera się on na interpretacji, że wciąż obowiązuje konstytucja kwietniowa z 1935 roku. – Konstytucja z 1997 roku jest niereprezentatywna. W referendum konstytucyjnym zabrakło kworum, bo w głosowaniu nie wzięła udziału więcej
niż połowa uprawnionych – wyjaśnia.

– Posiadam urzędowy akt nominacji z Wielkiej Brytanii, konkretnie z Colchester. Został wydany przez Juliusza Nowinę-Sokolnickiego w obecności urzędnika państwowego – podkreśla. – A wśród kawalerów Orderu Świętego Stanisława, którego jestem Wielkim Mistrzem, jest sporo Żydów.

Zapowiada, że jako prezydent nie tylko zakończy stan wojny z Japonią, ale też da każdej rodzinie po 5 tys. zł miesięcznie. – Polskę jest na to stać, bo posiada bogate złoża – uzasadnia.

Nie pierwszy raz weźmie udział w wyborach, bo już w 2018 roku starał się o stanowisko prezydenta Warszawy, zajmując drugie miejsce od końca.

– Jest to postać niewątpliwie marginalna, ale jak wielokrotnie już się przekonaliśmy, dystans od marginesu do tzw. mainstreamu jest znacznie mniejszy, niż by się z pozoru wydawało. Potocki intensywnie korzysta z YouTube'a, gdzie ma grono swoich odbiorców – komentuje prof. Rafał Pankowski, socjolog z Collegium Civitas i współzałożyciel Stowarzyszenia Nigdy Więcej.

Jego zdaniem „smutne jest to, że zagadnienie ciągłości państwa zostało sprowadzane do karykatury". Konstytucjonalista z UW prof. Ryszard Piotrowski mówi z kolei, że teza o ciągłym obowiązywaniu konstytucji kwietniowej jest nieuzasadniona. – Wcześniejsze konstytucje są elementem tradycji państwa, do których nawiązujemy w myśl preambuły obowiązującej konstytucji – dodaje.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości