Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chasydzi przeciw Lucyferianom
Ortodoksyjni Żydzi w Brooklynie palą maski podczas masowego protestu przeciwko nowym zasadom COVID w Nowym Jorku

Podczas protestów przywódcy społeczności obiecali przeciwstawiać się nowym zasadom poprzez spory sądowe i obywatelskie nieposłuszeństwo !

JTA

Shira Hanua

Opublikowany 07.10.2020

Protesty ortodoksyjnych Żydów przeciwko atakom Nowego Jorku na zgromadzeniach w ich dzielnicach stały się napięte we wtorek wieczorem, gdy tłumy młodych mężczyzn demonstrowały na ulicach Borough Park, podpalając stos masek iw pewnym momencie wypędzając reportera z okolicy. Nocny protest w mocno ortodoksyjnym rejonie Brooklynu miał na celu wprowadzenie nowych ograniczeń, które zamknęłyby szkoły, ograniczyły frekwencję w synagogach i zamykały mniej istotne firmy na obszarach, na których rośnie liczba COVID-19.

HAARETZ PODCAST: Bardzo bliskie wezwanie do szefa Netanjahu i Mossadu w Białym Domu

Protesty - a także gniewne wypowiedzi przywódców społeczności ortodoksyjnej - dały wyraz frustracji lokalnych ortodoksyjnych Żydów, którzy znajdują się obecnie w centrum pierwszego od wiosny powszechnego odrodzenia się COVID w Nowym Jorku. Wielu członków społeczności uważa, że władze miejskie i państwowe nieuczciwie atakują ortodoksyjnych Żydów, którzy są już podatni na antysemityzm, w swojej pandemii.

Podczas protestów przywódcy społeczności obiecali opierać się nowym zasadom poprzez spory sądowe i obywatelskie nieposłuszeństwo. „Nie zamkniemy” - oznajmił gospodarz radiowy i lokalna celebrytka Heshy Tischler, witając zgromadzonych tłumów.

Protesty pojawiły się w odpowiedzi na ogłoszenie przez gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo we wtorek po południu o nowych ograniczeniach na dużym obszarze Brooklynu, na którym rośnie liczba przypadków COVID. Jego oświadczenie nastąpiło po podobnym ogłoszeniu przez burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, który w niedzielę, podczas żydowskiego święta Sukkot, kiedy ortodoksyjni Żydzi nie używają telefonów komórkowych ani komputerów, powiedział, że w środę przeprowadzi się do zamknięcia szkół w oczekiwaniu na zgodę gubernatora . Następnie gubernator ogłosił w poniedziałek, że we wtorek zamknie szkoły. (Większość szkół prawosławnych jest faktycznie zamknięta w tym tygodniu z powodu święta Sukot).

W oświadczeniu we wtorek wieczorem lokalni prawosławni prawosławni oskarżyli gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo o „obłudną przynętę i zamianę”.

„Gubernator poinformował przywódców społeczności żydowskiej podczas telekonferencji, że synagogi w„ czerwonych strefach ”będą mogły działać na poziomie 50%, i poprosił o współpracę społeczną (co było zapewnione, że nastąpi) - napisali, odnosząc się do rozmowy przeprowadzonej przez Cuomo z Przywódcy ortodoksyjni we wtorek przed ogłoszeniem nowych ograniczeń. 
https://twitter.com/i/status/1313696596245258240

 
[*]Gubernator stanu Nowy Jork narzuca nowe zasady dotyczące domów modlitwy, szkół i najważniejszych firm
[*]Właśnie przeniosłem się z nowojorskiego COVID Ground Zero do Izraela. Tutaj jest znacznie gorzej
[*]Coronavirus Live: Izrael wciąż daleko od odporności stadnej, pokazuje testy przeciwciał
[/list]„Co oburzające, zaledwie kilka godzin później gubernator Cuomo ogłosił drakoński powrót do ograniczeń, które zamknęłyby tysiące nowojorskich biznesów i ograniczyłyby domy modlitwy do maksymalnej liczby 10 osób (bez względu na maksymalną pojemność budynku)”.

Oświadczenie Agudath Israel, organizacji reprezentującej ortodoksyjne społeczności charedim, również wyrażało frustrację z powodu braku powiadomienia o ograniczeniach we wcześniejszym wezwaniu i sugerowało, że nowe zasady mogą być niezgodne z konstytucją.

„Niespodziewane ogłoszenie przez gubernatora Cuomo dzisiejszego masowego zamknięcia i ograniczenie do 10 osób na dom modlitwy w„ czerwonych strefach ”jest przerażające dla wszystkich wyznawców religii i dobrej wiary” - powiedzieli.

Wydawało się, że rozważają możliwość zakwestionowania nowych ograniczeń gubernatora w sądzie. „Agudath Israel zamierza zbadać wszelkie odpowiednie środki, aby cofnąć tę głęboko ofensywną akcję” - powiedzieli. Sędzia federalny wydał nakaz blokujący stanowi Nowy Jork narzucanie surowszych norm dotyczących zgromadzeń w pomieszczeniach podczas nabożeństw niż te, które nakłada się na inne miejsca zgromadzeń, powołując się na obawy dotyczące wolności religijnej. Agudath Israel złożyła w tej sprawie sprawę amicus.

Do protestujących w Borough Park dołączył we wtorek wieczorem Tischler i ich przedstawiciel w Radzie Miejskiej Kalman Yeger, którzy zachęcali tłum do walki o wolność religijną.

„Nie zostaniemy pozbawieni prawa, które mamy w Ameryce, jak wszyscy inni w Ameryce, prawa do wyznawania naszej religii” - powiedział w filmie opublikowanym na Twitterze przez lokalny serwis informacyjny BoroPark24. „Nie obchodzi mnie, kto w rządzie myśli, że może nas powstrzymać, mylą się. Niech spróbują ”.

Tischler pojawił się również później we wtorek wieczorem w Crown Heights, innej mocno ortodoksyjnej dzielnicy Brooklynu, w której nie ma nowych ograniczeń, ale gdzie de Blasio zidentyfikował niewielki wzrost wskaźników pozytywnych testów COVID. Tischler pojawił się na Simchat Beit Hashoevah, spotkaniu w święto Sukkot, które charakteryzują się śpiewami i tańcami, i zwrócił się do tłumu.

„Mamy orzeczenie sądowe, wygraliśmy, nasze szkoły i szkoły są otwarte, nie zamkniemy”, powiedział, najwyraźniej odnosząc się do nakazu sądowego wydanego latem przez sędziego federalnego, który uniemożliwił Stanowi Nowy Jork nałożenie surowszych przepisów na spotkania religijne niż w innych miejscach zamkniętych.

„A oto umowa, składam nowe orzeczenie sądowe, pogardzam Cuomo i idiotą de Blasio” - powiedział. „Będziemy obywatelskim nieposłuszeństwem… nasze poprawki, nasze pierwsze poprawki, nasze prawa, nie zamkniemy naszych szulów Simchas Tora!”

Krążyły inne filmy, na których protestujący skandowali: „Życie Żydów ma znaczenie”.

W pewnym momencie protestujący podpalili stos masek na środku ulicy.

A jeden fotograf, który próbował uchwycić scenę w Borough Park, został nagrany na wideo. Kordon policji oczywiście w kagańcach na ich świńskich ryjach brutalnie popychał chasydów.


[/url]https://twitter.com/i/status/1313696596245258240


7 paź 2020HAPPENING NOW: Orthodox Jews in Brooklyn, New York, set fire to a pile of face masks in protest of lockdown restrictions by @NYGovCuomo[Obrazek: https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb...Aj9lxN.jpg]
UPDATE: @FDNY firefighters arrive to extinguish small ‘Fire of Masks’ in Brooklyn—set by Orthodox Jews protesting synagogue closures.
[Obrazek: https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb...aagHI8.jpg]6:30 AM · 7 paź 2020


·

7 paź 2020HAPPENING NOW: Orthodox Jews in Brooklyn, New York, set fire to a pile of face masks in protest of lockdown restrictions by [url=https://twitter.com/NYGovCuomo?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1313698247492370436%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fscypion.pl%2Findex.php%3Fapp%3Dcoremodule%3Dsystemcontroller%3Dembedurl%3Dhttps%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fi%2Fstatus%2F1313698247492370436]@NYGovCuomo
[Obrazek: https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb...Aj9lxN.jpg]
UPDATE: @FDNY firefighters arrive to extinguish small ‘Fire of Masks’ in Brooklyn—set by Orthodox Jews protesting synagogue closures.


[Obrazek: https://pbs.twimg.com/ext_tw_video_thumb...aagHI8.jpg]
Jedyna religia na świecie która przeciwstawiła się diabłu !
Odpowiedz
Skojarzyło mi się z tą piosenką od razu:

Odpowiedz
(14-10-2020, 17:19)bonaparte napisał(a): Skojarzyło mi się z tą piosenką od razu:

"Od początku miała to być żartobliwa piosenka opowiadająca o tym, jak stare pokolenie żydowskie zżyma się na szybko postępującą ateizację młodych" – mówi Kazik. Ale skąd mógł Kazik punk goj-lewak w tamtych czasach dezinformacji wiedzieć, do czego 10 lat później posuną się lucyferyczni syjoniści ? Dzisiaj na pewno odechciałoby mu się żartobliwych piosenek.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości