Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsz Różańcowy
Narodowy Marsz Różańcowy. Katolicy nie boją się pandemii! Czy Polska ma jeszcze szansę?
https://youtu.be/3u_i85mJg60
Odpowiedz
Katolicy boją się pandemii, bo księża im wmawiają, że to kara za ich grzechy.
Odpowiedz
(17-10-2020, 19:40)hogan napisał(a): Katolicy boją się pandemii, bo księża im wmawiają, że to kara za ich grzechy.
To prawda, ale nie wszyscy. Jak wiesz Hogan miały miejsce liczne protesty i demonstracje tak w kraju, jak i za granicą. To buduje !
Odpowiedz
No były i co z tego pytam? Nadal musimy wszystko robić tak, jak rząd każe.
Odpowiedz
(18-10-2020, 7:28)hogan napisał(a): No były i co z tego pytam? Nadal musimy wszystko robić tak, jak rząd każe.
Hogan nie pasuje, to wygraj wybory. :)
Co do tematu. Kurła ja się pytam co to jest? "Narodowy katolicki". Przecież to ewidentna schizma i tego nie można nazywać katolicyzmem. Ok z braku słów nazywają. Czy Jezus był zaangażowany narodowo? Był nacjonalistą? Nie był!!! Nie łączcie spraw narodowych z religijnymi, bo wychodzą z tego różne niebezpieczne babole jak to jest np. w Iranie. Jezus mówił jasno: moje królestwo nie pochodzi z tego świata. Dla Niego nie ma Polaka, Niemca, czy Ukraińca, to nasze ludzkie, durne podziały.
Odpowiedz
U mnie chyba co sobotę w mieście jest właśnie ten męski różaniec. Szczerze nie wiem jak to tam jest ale pamiętam, że jechałam do Krakowa i rano stali pod jednym z kościołów. I sobie poszli pielgrzymką na Kalwarię. Ludzie chyba jakiegoś małpiego rozumu dostają bez kitu. Niech się modlą ale o siebie, żeby im rozum wrócił bo obecnie chyba mają go w d**ie
Odpowiedz
Filipku, mi tam wszystko pasuje, staram się żyć na uboczu tych wszelkich spraw ale jak muszę, to reaguję :)

Mieszanie polityki do religii, także od zawsze mnie wnerwia.
Odpowiedz
(18-10-2020, 8:43)Filip napisał(a): Kurła ja się pytam co to jest? "Narodowy katolicki". Czy Jezus był zaangażowany narodowo? Był nacjonalistą? Nie był!!! Nie łączcie spraw narodowych z religijnymi, bo wychodzą z tego różne niebezpieczne babole ..Jezus mówił jasno: moje królestwo nie pochodzi z tego świata. Dla Niego nie ma Polaka, Niemca, czy Ukraińca, to nasze ludzkie, durne podziały.
Patriotyzm jest cnotą umiłowania własnej, tej danej nam od Boga ojczyzny i tego wszystkiego, co ojczyste, a nacjonalizm stanowi cnotę umiłowania własnego narodu. Nie wolno nam naszej kultury, tożsamości, przekonań zamienić na jakiś totalitarny lewacko-pogański chlew. Po wydarzeniach bieżącego roku doskonale widać, czym to może grozić. Czy chrześcijanin nie może być patriotą? Uniwersalizm chrześcijański polega na tym, że wszyscy mamy Ojczyznę w Niebie. Ale droga do Nieba jest dla każdego człowieka i narodu różna. Pan Bóg obdarzył ludzi różnymi cechami i powołał też narody, a szczególnie obdarzył nas Polaków umiłowaniem cnoty wolności. Pan Jezus w Nowym Testamencie ukazał nam się jako patriota i nacjonalista, kochał swą Ojczyznę i swój Naród. Wzruszył się i żałował Jerozolimy, płakał nad Łazarzem, nad Żydami i w odniesieniu do świątyni, tego narodowego sanktuarium. Wbrew temu, co nam fałszerze historii wmawiali patriotyzm polski w swej istocie nie budzi niechęci do innych narodów. Roman Dmowski podkreślał, że najwyższą wartością katolicką jest Bóg, honor i Ojczyzna.
Odpowiedz
Fedorowisz patrioci Izraela, czekali na swojego króla. I co? Kto się zjawił? Kompletne zero. Ktoś kto jak ostatni łotr zawisł na krzyżu. Z napisem Jezus z Nazaretu, król żydowski. Jaki to krół? Zapyta patriota. Żaden. Namiestnik rzymski jak siedział na swoim urzędzie, tak dalej został siedzieć.
Patriotom żydowskim pozostało oczekiwanie w ich mniemaniu na prawdziwego króla. Tego który będzie zgodny z ich hasłem typu: Bóg, Honor i Ojczyzna.
Właśnie nad takim myśleniem Jezus zapłakał, bo nie zrozumieli, że przyszedł czas ich nawrócenia. Patrioci takie nawrócenie odrzucili.
Odpowiedz
(18-10-2020, 14:08)Fedorowicz napisał(a): Patriotyzm jest cnotą umiłowania własnej, tej danej nam od Boga ojczyzny i tego wszystkiego, co ojczyste, a nacjonalizm stanowi cnotę umiłowania własnego narodu. Nie wolno nam naszej kultury, tożsamości, przekonań zamienić na jakiś totalitarny lewacko-pogański chlew. Po wydarzeniach bieżącego roku doskonale widać, czym to może grozić. Czy chrześcijanin nie może być patriotą? Uniwersalizm chrześcijański polega na tym, że wszyscy mamy Ojczyznę w Niebie. Ale droga do Nieba jest dla każdego człowieka i narodu różna. Pan Bóg obdarzył ludzi różnymi cechami i powołał też narody, a szczególnie obdarzył nas Polaków umiłowaniem cnoty wolności. Pan Jezus w Nowym Testamencie ukazał nam się jako patriota i nacjonalista, kochał swą Ojczyznę i swój Naród. Wzruszył się i żałował Jerozolimy, płakał nad Łazarzem, nad Żydami i w odniesieniu do świątyni, tego narodowego sanktuarium. Wbrew temu, co nam fałszerze historii wmawiali patriotyzm polski w swej istocie nie budzi niechęci do innych narodów. Roman Dmowski podkreślał, że najwyższą wartością katolicką jest Bóg, honor i Ojczyzna.

Ja pitolę!
Nie wiedziałam, że żyję w średniowieczu.
WAM DANEJ OJCZYZNY OD BOGA? A nam to co? Nic? Kim Wy jesteście, że macie decydować o większości narodu?
Przypomnę, że w Polsce tylko zaledwie 27% ludzi jest katolikami!

Jakiej Waszej kultury?
To też Nasza kultura a nie tylko Wasza!
Jakim prawem Wy sobie próbujecie uzurpować jakiekolwiek przywileje? Wy- czyli nawet nie mam pojęcia o kim piszesz, kto to jest
te Twoje "WY"? Moja siostra jest gorliwą katoliczką ale wybacz, jak dałam Jej do przeczytania Twoje wypociny, to powiedziała, że
masz coś z głową. A zrobiłam to wyłącznie dlatego, że pomyślałam, iż może nie potrafię racjonalnie ocenić sytuacji i przyda mi
się opinia kogoś, kto chodzi do kościoła co niedziela. No i ZONK! Teraz wiem, że się nie myliłam, piszesz jakieś brednie i nie chce
mi się już tego komentować ani czytać tym bardziej.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości