Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Władze Izraela atakują chasydów
Rozumiem Twoje podejście, rozumiem też że bronisz swoich racji ale jak wiesz, to nie dla mnie. Za dużo przebadałam
ze względu na to, żeby znaleźć tę właściwą religię, albo religię gdzie najbardziej bóg jest wiarygodny czy też żeby
sprawdzić, która religia najbardziej ludzi zbliża. A w rezultacie, osiągnęłam to, że nie ma żadnego
boga a religia to wytwór ludzi i jedyne co by mogło mnie teraz przekonać, to tylko żeby jakikolwiek bóg bezpośrednio ze
mną porozmawiał. Nie chce się ujawnić, to i ja nie kupuję kota w worku. Ale akceptuję Twoją postawę w obronie
swojej wiary, bo jeszcze wcale nie tak dawno, sama zagorzale tego broniłam. :)
Odpowiedz
(21-11-2020, 8:07)hogan napisał(a): Rozumiem Twoje podejście, rozumiem też że bronisz swoich racji ale jak wiesz, to nie dla mnie. Za dużo przebadałam ze względu na to, żeby znaleźć tę właściwą religię, albo religię gdzie najbardziej bóg jest wiarygodny czy też żeby sprawdzić, która religia najbardziej ludzi zbliża. A w rezultacie, osiągnęłam to, że nie ma żadnego boga a religia to wytwór ludzi i jedyne co by mogło mnie teraz przekonać, to tylko żeby jakikolwiek bóg bezpośrednio ze mną porozmawiał. Nie chce się ujawnić, to i ja nie kupuję kota w worku. Ale akceptuję Twoją postawę w obronie swojej wiary, bo jeszcze wcale nie tak dawno, sama zagorzale tego broniłam. :)
Droga Izo ! Ja nie pisałem tu o swoich wierzeniach religijnych, bo to zbyt skomplikowane a jedynie o sympatii do ludzi wierzących takich np. jak chasydzi czy pojedynczy księża którzy się nie ugięli wobec tegorocznych ataków na ich religię. Podziwiam również codzienną uczciwość i przyzwoitość zwykłych prostych głosicieli Strażnicy. Niestety, nie zastanawiają się oni dlaczego Ciało Kierownicze nagle zakazało głoszenia i zebrań. Zaskoczyła mnie Twoja wypowiedź, że 40 lat praktykowałaś religię. Czy to byli może Świadkowie Jehowy?
Odpowiedz
To były różne religie, ale Świadków Jehowy także. A co do samych Żydów, ja nic do nich nie mam, jako do ludzi.
Wspomnę, że moi dziadkowie uratowali wielu Żydów w czasie wojny. Babcia dużo też mi opowiadała różnych
ciekawych czasem śmiesznych historii z Nimi związanych. Ale co do religii, tak jak pisałam, to nie dla mnie.
Nie mam tak samo nic do katolików, muzułmanów, ortodoksów, hindusów, buddystów, itd. Dopóki mi na głowę
nie włażą. Drażni też mnie to, gdy jakakolwiek religia miesza się do polityki. Religia, to jak gacie, powinna być
indywidualna, skryta, skromna, niepubliczna.
Odpowiedz
(21-11-2020, 8:24)hogan napisał(a): To były różne religie, ale Świadków Jehowy także. A co do samych Żydów, ja nic do nich nie mam, jako do ludzi. Wspomnę, że moi dziadkowie uratowali wielu Żydów w czasie wojny. Babcia dużo też mi opowiadała różnych ciekawych czasem śmiesznych historii z Nimi związanych. Ale co do religii, tak jak pisałam, to nie dla mnie. Nie mam tak samo nic do katolików, muzułmanów, ortodoksów, hindusów, buddystów, itd. Dopóki mi na głowę nie włażą. Drażni też mnie to, gdy jakakolwiek religia miesza się do polityki. Religia, to jak gacie, powinna być indywidualna, skryta, skromna, niepubliczna.
Tak, niestety religie wywołują podziały między ludźmi, a nawet krwawe wojny religijne i ataki terrorystyczne. Ja starałem się patrzeć na dobre strony religii, bo jej odrzucenie przynosi światu taki zatruty owoc jak totalitaryzm i eugenika a to już będzie prawdziwe piekło na ziemi. Wyrugować religię np. chrześcijańską z przestrzeni publicznej, ze szkół i świątyń do aresztu, do prywatnej "kwarantanny", pozamykać do "izolatorium" razem z ludźmi? Założyć maskę Chrystusowi, a może go zaszczepić, bo zaraża ? Co dobrego to przyniesie ? A w której religii byłaś najdłużej?
Odpowiedz
Najdłużej byłam w chrześcijańskiej, czyli katolickiej, bo się w niej urodziłam. Długo byłam też u Świadków Jehowy
ale nigdy nie dałam się ochrzcić(to się chyba u Nich nazywa nieochrzczony głosiciel) . Sporo czasu byłam w
islamskiej, jak też w buddyjskiej no i trochę liznęłam w praktyce ortodoksyjnej a reszta z wiedzy przez czytanie
czy kontakty z ludźmi z ich religiami.
W zasadzie nie wiem jak to rozwiązać aby ludzie oddzielili religię od wszystkiego co ziemskie, bo za mocno w tym siedzą.
Ale gdyby mieli na to takie spojrzenie jak ja, to sprawa byłaby bardzo prosta. Spotykanie się w grupach(większych czy
mniejszych, to bez znaczenia) w swoich ustalonych miejscach, najlepiej gdzieś w plenerze. I dodatkowo modlenie się
w domach a nie publicznie. Powinny być nałożone kary, jeśli ktoś publicznie klęka w ramach wyznania czy się żegna
albo wzywa imienia swego boga. Czyli w domu, wraz z rodziną czy samodzielnie i w wyznaczonych miejscach i na tym
koniec. Bez rozgłosu, bez bogacenia się, bez wprowadzania religii do szkół, bez święceń miejsc i przedmiotów, itd.
Bo i tu następuje podział. Załóżmy(no i w zasadzie tak właśnie jest), że w Sejmie wisi krzyż. A przecież nie wszyscy
wyznają tę samą religię?! I tu logiczne rozwiązanie, albo zabranie krzyża albo powieszenie symboli razem ze wszystkich
religii ale to jest raczej awykonalne, bo religii na świecie są miliony. A więc prościej, zdjąć i dać swobodę wszystkim.
Odpowiedz
(21-11-2020, 10:34)hogan napisał(a): Najdłużej byłam w chrześcijańskiej, czyli katolickiej, bo się w niej urodziłam. Długo byłam też u Świadków Jehowy
ale nigdy nie dałam się ochrzcić (to się chyba u Nich nazywa nieochrzczony głosiciel ) . Sporo czasu byłam w
islamskiej, jak też w buddyjskiej no i trochę liznęłam w praktyce ortodoksyjnej a reszta z wiedzy przez czytanie
czy kontakty z ludźmi z ich religiami. W zasadzie nie wiem jak to rozwiązać aby ludzie oddzielili religię od wszystkiego co ziemskie, bo za mocno w tym siedzą. Ale gdyby mieli na to takie spojrzenie jak ja, to sprawa byłaby bardzo prosta. Spotykanie się w grupach (większych czy mniejszych, to bez znaczenia) w swoich ustalonych miejscach, najlepiej gdzieś w plenerze. I dodatkowo modlenie się w domach a nie publicznie. Powinny być nałożone kary, jeśli ktoś publicznie klęka w ramach wyznania czy się żegna albo wzywa imienia swego boga. Czyli w domu, wraz z rodziną czy samodzielnie i w wyznaczonych miejscach i na tym koniec. Bez rozgłosu, bez bogacenia się, bez wprowadzania religii do szkół, bez święceń miejsc i przedmiotów, itd. Bo i tu następuje podział. Załóżmy (no i w zasadzie tak właśnie jest), że w Sejmie wisi krzyż. A przecież nie wszyscy wyznają tę samą religię?! I tu logiczne rozwiązanie, albo zabranie krzyża albo powieszenie symboli razem ze wszystkich religii ale to jest raczej awykonalne, bo religii na świecie są miliony. A więc prościej, zdjąć i dać swobodę wszystkim.
Ja bym się z tym wszystkim nawet zgodził, ale co proponujesz w zmian? Zamykanie się w mieszkaniach i aresztach domowych ? Dystans społeczny i śmierć w samotności? Samobójstwa ? Ataki na ludzi w sklepach, na ulicach i miejscu pracy ? Donosy i denuncjacje ? Pustkę po religii w sferze publicznej zajmie wtedy państwo totalitarne. Już zajmuje. Niestety, represje totalitarnych zarządzeń kovidowych zostały na forum pominięte milczeniem, choć to jeszcze nie koniec zniewalania. O swobodzie ludzi w kagańcach na twarzy szkoda pisać. Duchowni tak, ale politycy, dziennikarze i urzędnicy bez bogacenia się w bananowej, marionetkowej republice ? W którym Kosmosie?
Odpowiedz
Nie wiem o czym piszesz. Jak ktoś modli się w domu, to jest zniewolony? Bez przesady. Każda inna religia, oprócz katolickiej i żydowskiej, jest pominięta w publice a to nie jest sprawiedliwe. Bo albo wszyscy albo nikt. Nie uznaję wywyższania jednych nad drugimi a to czyni religia katolicka/ chrześcijańska i żydowska. Inne muszą milczeć, dlaczego? Dlatego, że należą do mniejszości? A więc oznacza, że nie są to dobre religie, skoro się wywyższają.
Odpowiedz
(21-11-2020, 16:55)hogan napisał(a): Nie wiem o czym piszesz. Jak ktoś modli się w domu, to jest zniewolony? Bez przesady..
Tego właśnie nie rozumiem, tak jakbym pisał po chińsku. Czego tu można jeszcze nie wiedzieć ? Represje kovidowe uderzają we wszystkie sfery działalności ludzkiej, w tym religijnej. Jeżeli nie zostaniesz wpuszczona do świątyni czy na cmentarz bez maski, lub nawet w masce, zostaniesz aresztowana za udział w pokojowej demonstracji, procesji lub pielgrzymce, zamkną Cię "na kwarantannę" pod nadzorem policji, zmuszą do testów czy dezynfekcji truciznami bez procesu, wyroku i nakazu sądu to jesteś zniewolona i to nielegalnie, z pogwałceniem Konstytucji ! Artykuł 39 Konstytucji RP.
Zasada wolności od eksperymentów, Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r :
"Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody."
A tymczasem wszyscy jesteśmy tym eksperymentom poddawani. Maski są szkodliwe dla zdrowia !
Dr.Mengele nie był pierwszy ani jedyny..

To, że testowanie na zwierzętach jest okrutnym, często zbędnym, procederem wie już chyba każdy. Od lat w opinii publicznej pojawiają się głosy sprzeciwu wobec wykorzystywania szczurów, myszy, małp i innych zwierząt w badaniach nad kosmetykami, papierosami czy lekami. Wiele koncernów zrezygnowało z zabiegów, ale problem testowania na zwierzętach wciąż istnieje i jego skala jest ogromna. A co dopiero na ludziach !
Odpowiedz
Ale ja tu nie piszę o żadnych chorobach, tylko o religiach, dlatego nie rozumiem skąd ten wątek Ci się wziął w czasie
naszej dyskusji. ubawa2
Odpowiedz
(21-11-2020, 20:27)hogan napisał(a): Ale ja tu nie piszę o żadnych chorobach, tylko o religiach, dlatego nie rozumiem skąd ten wątek Ci się wziął w czasie
naszej dyskusji. ubawa2
Izuniu miła, władze izraelskie atakują chasydów po pretekstem walki z chorobą zakaźną, którą rzekomo chasydzi zarażają, bo nie zgadzają się na ograniczenia ich praktyk religijnych. Pod tym fałszywym pretekstem faszystowskie rządy w wielu krajach świata zaatakowały ludzi religijnych, zniewalając bezprawnie i praktycznie likwidując ich działalność. Chasydzi stawili opór, stąd represje policji. Ja napisałem ten temat, pragnąc wyrazić swój szacunek i podziw dla odwagi tych nielicznych wierzących w obronie wolności, ale na forum temat nie spotkał się niestety z zainteresowaniem co mnie bardzo dziwi, bo to dotyczy nas wszystkich. ojokojo
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości